Sportas

2015.02.12 21:38

Ketvirtfinalių apžvalga: Europos krepšinio mohikanai kausis tarpusavyje

Mantas Bertulis, basketnews.lt2015.02.12 21:38

Laikas, kuomet galėjai pasirinkti savo varžovą, baigėsi. Jau šiandien aštuonios komandos iš keturių skirtingų žemynų pradės kovas ketvirtfinalyje ir tik keturios iš jų pratęs pasirodymą finalo ketverte.  

Laikas, kuomet galėjai pasirinkti savo varžovą, baigėsi. Jau šiandien aštuonios komandos iš keturių skirtingų žemynų pradės kovas ketvirtfinalyje ir tik keturios iš jų pratęs pasirodymą finalo ketverte.

Tarp aštuonių stipriausių olimpinių žaidynių nacionalinių ekipų pateko JAV, Rusijos, Prancūzijos, Brazilijos, Argentinos, Ispanijos, Lietuvos ir Australijos rinktinės.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ pateikia išsamią pirmų dviejų ketvirtfinalio porų apžvalgą.

Rusija – Lietuva (16:00 val.)

Lietuviai nebeturi ko prarasti. Tuo tarpu ant rusų kortos yra pastatyta daug. Pastarieji grupių etapą baigė pralaimėjimu australams, bet tai tebuvo tik pirmas kartas nuo birželio 16 d., kuomet jie suklupo. Tad dabar Rusijos pergalių ir pralaimėjimų santykis šią vasarą yra 13-2 (86,7 proc.).

Nors rusai itin retai pralaimi, tačiau, kad ir koks stiprus varžovas bebūtumei, Lietuvos rinktinę įveikti tris kartus per mažiau nei du mėnesius yra beprotiškai sunku. Šios dvi komandos šią vasarą jau buvo du kartus susitikusios draugiškose rungtynėse. Abu kartus užtikrintas pergales šventė rusai (77:68, 101:79).

Veikiausiai toks rezultatas padarė įtaką ir buvusiam Sovietų Sąjungos vidurio puolėjui Vladimirui Tkačenkai bei „Sport Express“ žurnalistui Vladimirui Mozaičevui, kurie neabejoja jų šalies pergale prieš lietuvius.

Principinė dvikova vyks ne tik tarp krepšininkų, bet ir tarp trenerių. Rusijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Davidą Blattą galima vadinti Kęstučio Kemzūros mokytoju, bet, jeigu kuris nors mokinių išmintimi pralenkia savo mokytoją, juo didesnė mokytojui garbė, ar ne?.

Visgi olimpinių žaidynių istorija rodo, jog jeigu lietuviai grupėje užimdavo pirmą vietą, tad galutinėje įskaitoje jie likdavo ketvirti. Tuo tarpu 2-3 vietos grupėje garantuodavo bronzos medalius. Tad gera pradžia nereiškia pusė darbo.

FIBA reitingas: Rusija (11) prieš Lietuvą (4)

Tarpusavio susitikimai 

Prancūzija – Ispanija (18:15 val.)

Veikiausiai tai laukiamiausia šio vakaro dvikova krepšinio gerbėjams visame pasaulyje, kurioje susitiks praėjusio Europos čempionato finalo dalyvės. Prancūzija turi puikų šansą revanšuotis už pralaimėjimą Lietuvoje, o Ispanija – nutraukti dviejų pralaimėjimų seriją bei susigrąžinti sirgalių pasitikėjimą.

Ispanijos krepšininkų reputacija krito po pralaimėjimo brazilams, kuomet taip jiems pavyko sėkmės atveju išvengti JAV rinktinės. Visi Ispanijos dienraščiai nemato ketvirtfinalio barjero ir jau galvoja apie pusfinalio etapą. Visgi prancūzai greitai varžovams gali priminti lietuvių patarlę – neperšokęs griovio, nesakyk „op“.

Prancūzijai šiame mače itin trūks Joakimo Noah, kuris dėl čiurnos traumos negali padėti savo šaliai. Konkurenciją broliams Pau ir Marcui Gasoliams po krepšiu bandys sudaryti Kevinas Seraphinas ir Ronny Turiafas, tačiau jie abu kartu sudėjus (10,6 tšk.) pelno dvigubai mažiau taškų nei vienas Pau Gasolis (20,6 tšk.).

Kelis sykius su prancūzais Ispanijos rinktinei šią vasarą jau teko susitikti. Tiesa, tai tebuvo draugiškos rungtynes. Abu kartus pergalę šventė Sergio Scariolo auklėtiniai (81:65, 75:70).

Visgi antrame mače netrūko emocijų proveržio. Nors tai buvo tik draugiškos rungtynės, tačiau trečiajame kėlinyje Rudy Fernandezui perėmus kamuolį iš Mickaelo Gelabale'o, tarp abiejų krepšininkų kilo susistumdymas, po kurio teisėjai abiems kaltininkams skyrė diskvalifikacines pražangas.

FIBA reitingas: Prancūzija (12) prieš Ispaniją (2)

Tarpusavio susitikimai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt