Sportas

2012.08.07 22:28

V. Alekna: varžybų dar bus, bet mano misija olimpinėse žaidynėse baigta

ELTA 2012.08.07 22:28

Dukart olimpiniam ir dukart pasaulio čempionui Virgilijui Aleknai Londono olimpinėse žaidynėse nepavyko užkopti ant prizininkų pakylos.

Dukart olimpiniam ir dukart pasaulio čempionui Virgilijui Aleknai Londono olimpinėse žaidynėse nepavyko užkopti ant prizininkų pakylos. 40-metis vilnietis disko metimo varžybų finale antradienį užėmė ketvirtąją vietą.

V. Alekna sėkmingiausiu, pirmuoju, bandymu diską nusviedė 67 m 38 cm. Ketvirtuoju bandymu lietuvis įrankį numetė 66 m 7 cm, o likę keturi jo mėginimai nebuvo įskaityti.

Aukso medalį iškovojo dukart pasaulio čempionas 27-erių metų vokietis Robertas Hartingas. 2009 ir 2011 metų planetos pirmenybių nugalėtojas lyderiu tapo po penktojo metimo, kai jo mestas diskas nuskriejo 68 m 27 cm.

Sidabro apdovanojimas atiteko 27-erių metų iraniečiui Ehsanui Hadadžiui (68 m 18 cm), o bronzos - Pekino olimpinių žaidynių čempionui 33-ejų metų estui Gerdui Kanteriui (68 m 3 cm).

Atlikus po keturis metimus, V. Alekna buvo trečias, tačiau nugalėtojo titulą ginantis G. Kanteris penktuoju bandymu diską nusviedė 68 m 3 cm ir iš penktosios vietos pakilo į antrąją, nustumdamas lietuvį į ketvirtąją poziciją.

„Pradėjau nuo penktos vietos [pirmoje savo olimpiadoje], o baigiau ketvirta. Gal nėra taip blogai, – iškart po varžybų Lietuvos žurnalistams sakė V. Alekna. – Pritrūko nemažai centimetrų. Žinoma, tikėjausi įrankį numesti kiek toliau. Nepavyko. Oras buvo neblogas, nors ir truputį palijo. Gal buvo kiek vėsoka, bet buvau tam nusiteikęs. Savijauta nebuvo ideali, bet nebloga. Siekiau jau pirmais bandymais įrankį numesti toli, nes nenorėjau visko palikti varžybų pabaigai.“

Tituluotasis Lietuvos atletas teigė, kad po pirmojo bandymo jis tikrai dar nemanė, kad 67 m 38 cm užteks medaliui.

„Supratau, kad dar mažoka. Juk susirinkusi tokia disko metikų kompanija. Dėjau visas pastangas, kad diskas skrietų bent kažkiek toliau. Labai stengiausi susikaupti paskutiniajam bandymui, tačiau rezultato pagerinti nepavyko. Sunku. Priminsiu, kad man jau 40 metų ir ta vėsuma tikrai man ne į naudą, norisi šilumos. Varžovams lengviau, nes jie už mane jaunesni daugiau nei dešimčia metų. Aš irgi būdamas tokių metų jausčiausi gerai bet kokiu oru“, – kalbėjo V. Alekna.

Lietuvos vėliavą per Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją nešęs atletas sakė, kad jis tikėjosi dar geresnio rezultato iš čempionu tapusio vokiečio Roberto Hartingo.

„Maniau, kad jis numes arti 70 metrų. Bet jam to padaryti nepavyko. Šiemet, kaip niekad, stiprus iranietis Ehsanas Hadadis, – komentavo V. Alekna. – Tačiau olimpinis rekordas išliko mano ir dar iki Rio de Žaneiro tikrai išliks.“

Tai buvo jau penktosios V. Aleknos olimpinės žaidynės. 1996 metais Atlantoje lietuvis buvo penktas, 2000 metais Sidnėjuje ir 2004 metais Atėnuose iškovojo aukso medalius, o 2008-aisias Pekine pelnė bronzą. „Dalyvavau penkeriose olimpinėse žaidynėse ir visose patekau į pirmąjį penketą. Iškovoti du aukso ir vienas bronzos medalis. Manau, kad kam nors iš lietuvių pagerinti mano pasiekimus bus sunku“, – pažymėjo UNESCO sporto čempionas.

V. Alekna patvirtino, kad tai buvo paskutinės olimpinės žaidynės jo karjeroje: „Varžybų dar bus, bet mano sportinė misija olimpinėse žaidynėse baigta“.

Tačiau 199 cm ūgio atletas dar nesako, kad šis sezonas jo sportinėje karjeroje bus paskutinis. „Nežinau. Kaip sportininkui profesionalui staiga atsisveikinti su sportu nesveika. Galbūt kitais metais dar pasportuosiu, tik jau ne tokiais krūviais, – teigė iš Kupiškio rajono kilęs sportininkas. – Kitąmet vyks pasaulio čempionatas. Man tai būtų dešimtosios pasaulio pirmenybės. Tai būtų šioks toks rekordas, bet apie tai kalbėti dar ankstoka“.

V. Alekna teigė, kad nėra nuotaikos pasilikti Londone iki olimpinių žaidynių pabaigos, todėl jis į Lietuvą grįš arba trečiadienį, arba ketvirtadienį.