Sportas

2015.09.08 13:45

Sėkmės palytėti treniruojasi ir per šventes

Kalėdos – maloni išimtis metuose, kai sportinę aprangą į kostiumus iškeičia šiemet pasaulio čempionato sidabrą ir Universiados auksą iškovoję irkluotojai Saulius Ritter ir Rolandas Maščinkas.

Kalėdos – maloni išimtis metuose, kai sportinę aprangą į kostiumus iškeičia šiemet pasaulio čempionato sidabrą ir Universiados auksą iškovoję irkluotojai Saulius Ritter ir Rolandas Maščinkas.

„Per Kūčias paprastai treniruojamės“, – prisipažįsta tituluoti sportininkai. – Kalėdos mums – vienintelė švenčių diena.

Prieš ketverius metus į vieną valtį sėdę irkluotojai tikina, kad jų sėkmės formulė labai paprasta – didelis darbas.

„Mes esame panašūs ūgiu ir fiziniu išsivystymu, bet turim ir tokių skirtingų savybių. Jis greitesnis, aš galbūt lėtesnis. Na ir psichologines savybes vienas kito papildom – jis ramus, o aš, kai reikia kartais, toks neramesnis būnu‘, – panašumus ir skirtumus vardija S. Ritter.

R. Maščinskas, paklaustas, ar lengviau dviese, ar po vieną, sako, kad sunku visur: Dviese gal linksmiau. Aišku, homoro jausmas irgi nebūna už borto paliktas, tai ir pajuokaut ir papokštaut kartu.“

Dar geresniais pasiekimais šiemet gali pasigirti kita irkluotojų pora  – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Vos prieš metus drauge irkluoti pradėjusios merginos šiemet laimėjo viską – Universiadą, Europos ir pasaulio čempionatus. Sporto žurnalistai jas pripažino geriausia 2013-ųjų komanda.

„Daug naujų dalykų šiemet patyrėm. Ištikrųjų, manau, kad norėčiau sau ir kitiems palinkėti tokių pačių sėkmingų metų“, – linki D. Vištartaitė.

M. Valčiukaitė prasitarė, kad visi jų klausia, kokia toji sėkmės formulė, tačiau kol kas dar sunku pasakyti tikslų receptą. „Kartu esam tik pirmi metai. Manau, kad pačios dar nespėjom susivokti, kas atvedė į tą sėkmę. Manau, kad visa sportininkų gyvenimo visuma. Sunku pasakyti, kokia ta tiksli formulė.“

Fortūna 2013-aisiais šypsojosi ir dar pernai apie karjeros pabaigą kalbėjusiai BMX dviratininkei Vilmai Rimšaitei. Šiemet Prancūzijos klubui atstovaujanti sportininkė tapo Europos vicečempione, o šiandien, po kelerių metų pertraukos, Kalėdas švenčia namuose, drauges su savo šeima.

Metai buvo tikrai geri – daug mažiau streso – ne olimpiniai metai. Buvo netikėtas rezultatas, kad 2 vieta Europoje. Jau esu gana seno amžiaus savo sporto šakoje ir daug žmonių bando mane nurašyti, bet pavyksta pasiekti vieną kitą gerą rezulatą. Tuo labai džiaugiuosi“, – sako Europos vicečempionė V. Rimšaitė.

Sportininkė teigia besimėgaujanti kiekvienomis varžybomis ir to paties linki visiems sportininkams.