Sportas

2015.02.12 21:38

Lietuva jau turi 46 olimpinius kelialapius

ELTA2015.02.12 21:38

Lietuva į Londono Olimpiadą jau gali deleguoti 46 sportininkus. Apie tai pranešė Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis.

Lietuva į Londono Olimpiadą jau gali deleguoti 46 sportininkus. Apie tai pranešė Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis.

Anot jo, pasirengimas olimpinėms žaidynėms vyksta pagal planą, o kalbėti apie galutinę rinktinę dar kiek ankstoka, nes tebevyksta atranka.

„Dabar pagrindinis uždavinys – sustyguoti pasirengimą, užtikrinti finansavimą. Kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) sprendžiame sportininkų ir aptarnaujančio personalo vykimo į Londoną, paskutiniųjų treniruočių stovyklų ir kitus organizacinius klausimus“, – penktadienį po Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdžio žiniasklaidos atstovams teigė L. Tubelis.

LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas sakė, kad galutinis Lietuvos olimpinės rinktinės sąrašas bus patvirtintas liepos 13 dieną išplėstiniame LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje.

„Olimpinėje rinktinėje turėtų būti apie 50 individualių sporto šakų atstovų. Tai tikrai nemažas skaičius, lyginant su Latvija ir Estija. Šių šalių sporto vadovai stebisi, kad Lietuva gali turėti tiek daug olimpinius normatyvus įvykdžiusių atletų“, – kalbėjo A. Poviliūnas.

Anot LTOK vadovo, ir toliau stengiamasi, jog tenisininkui Ričardui Berankiui būtų skirtas vardinis kvietimas į olimpines žaidynes. A. Poviliūnas artimiausiu metu turėtų susitikti su Tarptautinės teniso federacijos (ITF) vadovu.

A.   Poviliūnas pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su Lietuvos ambasada Didžiojoje Britanijoje. „Noriu padėkoti ambasadoriui Oskarui Jusiui. Visi techniniai dalykai praktiškai sutvarkyti, – pažymėjo LTOK vadovas. – Taip pat džiaugiuosi, kad savo atvykimu į olimpines žaidynes sportininkus pagerbs valstybės vadovai.“

Į pirmąją Londono olimpinių žaidynių dalį vyks Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o į antrąją – Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Penktadienį Vilniuje posėdžiavusi Nacionalinė kūno kultūros ir sporto taryba aptarė pasirengimą ne tik liepos 27 – rugpjūčio 12 dienomis vyksiančioms Londono olimpinėms žaidynėms, bet ir po jų organizuojamoms parolimpinėms žaidynėms, liepos 5–11 dienomis Šiaulių regione vyksiančioms penktosioms pasaulinėms TAFISA sporto visiems žaidynėms, pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionatui Trakuose, Europos dviračių treko čempionatui Panevėžyje ir 2013 metų pasaulio lietuvių sporto žaidynėms Klaipėdoje.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos sporto gerbėjai ne tik galės įdomiai praleisti laiką, bet ir bus pagerinta sporto infrastruktūra“, – pažymėjo naujasis Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos pirmininkas, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

TAFISA sporto visiems žaidynių direktorato vadovas Kęstutis Petraitis teigė, kad žaidynėms jau užsiregistruota beveik 4 tūkst. dalyvių iš 52 pasaulio šalių. Registracija baigsis birželio 1 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt