Sportas

2015.09.08 13:45

R. Meilutytė apie J. Jefimovą: jos reikalas, ką šneka

Anykščiuose tęsiasi Lietuvos plaukimo čempionatas 25 metrų baseine. Tėvynėje, nors ir po įtempto Europos čempionato, startavo ir Lietuvos plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė.

Anykščiuose tęsiasi Lietuvos plaukimo čempionatas 25 metrų baseine. Tėvynėje, nors ir po įtempto Europos čempionato, startavo ir Lietuvos plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė.

Pirmą čempionato dieną ji pasiekė 50 metrų plaukimo krūtine Lietuvos rekordą (29,49 sekundės) ir tapo šalies čempione. Penktadienį Rūtos laukia dar dvi rungtys – 100 metrų kompleksinis plaukimas ir 50 metrų laisvuoju stiliumi.

R. Meilutytė be problemų pateko į 100 metrų kompleksinio plaukimo finalą, keturis kartus baseiną įveikusi per 1 min., 7 sekundes ir 59 šimtąsias. Sportininkė nuo savo pasiekto šalies rekordo atsiliko per dešimt sekundžių ir pirmąją vietą atrankoje užleido Giedrei Grigonytei (1:06:69), tačiau dėl to nesuko sau galvos.

„Tiesiog nesistengiau. Kadangi šiuo metu labai nesitreniruoju, šios varžybos tik jėgų patikrinimas“, – sakė sportininkė.

Nors tai ir treniruočių pobūdžio varžybos, R. Meilutytė, panašu, pasiruošusi skinti Lietuvos čempionatų rekordus, nors į tai didžiausio dėmesio ir nesutelkia.

„Lietuvos rekordas nebuvo mano tikslas. Labiausiai norėjau nuplaukti greičiau nei Europos čempionate, bet buvau lėtesnė viena dešimtąja. Vis tiek tai visai geras rezultatas“, – kalbėjo plaukikė.

R. Meilutytė Lietuvos čempionate jau tapo 50 metrų plaukimo krūtine čempione, bet jos laukia dar keturios distancijos – 200 m nugara, 100 m kompleksiniu stiliumi, 50 m laisvuoju stiliumi ir 50 m peteliške.

Paprastam žmogui toks įtemptas grafikas gal ir būtų per sunkus, bet R. Meilutytė teigė nematanti jokios problemos.

Ji tikino nejaučianti spaudimo ir dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių jos pagrindinės konkurentės baseine rusės Julijos Jefimovos drąsių komentarų.

„Nelabai domiuosi šia istorija ir nežinau, kaip kas ten. Rezultatai turi patys kalbėti už save, o ne kažkokie pasisakymai spaudoje. Stengiuosi nekreipti dėmesio į tai“, – paklausta, ką mano apie tokias varžovės kalbas teigė Lietuvos sportininkė.

Nors po plaukimų nuotraukose ir transliacijose varžovės atrodo draugiškai – apsikabina ir pasveikina vieną kitą, bet šiltų santykių nėra kasdieniniame gyvenime. R. Meilutytė su ruse susitinka tik baseine.