Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Airis kunigas į Keniją atgabeno ir bėgimo religiją

LRT.lt 2015.02.12 21:38

Kenijos bėgikas yra 800 m bėgimo pasaulio rekordininkas, Kenijos moterims priklauso pasaulio 5 km bėgimo rekordas, o pernai 20 greičiausių maratonų bėgikų pasaulyje buvo Kenijos piliečiai.    

Kenijos bėgikas yra 800 m bėgimo pasaulio rekordininkas, Kenijos moterims priklauso pasaulio 5 km bėgimo rekordas, o pernai 20 greičiausių maratonų bėgikų pasaulyje buvo Kenijos piliečiai. Nenuostabu, kad kiekvienam pasaulio bėgikui, rašo britų „The Independent“, šie žodžiai kelią baimę: „keniečiai atvyksta“.

Nors Londono olimpiadoje Kenijos bėgikams – vertinant jų standartais – dar nepavyko sužibėti, tačiau beveik kiekvienoje distancijoje jie tarp favoritų. Antradienį Davidas Rudisha, 800 metų bėgimo pasaulio rekordininkas, varžysis dėl patekimo į rungties finalą. Šioje rungtyje jam priklauso penki iš dešimties geriausių laikų istorijoje.

Kaip rašo „The Independent“, Kenijos, kaip pasaulinės bėgikų tvirtovės, istorija šiuolaikiniame sporte yra ypatingai neįtikėtina, o visa jos galybė slypi viename Rift slėnio kaimelyje, kuriame 63 metų kunigas iš Airijos augina čempioną po čempiono.

Minėtas D. Radisha yra tik vienas daugybės pasaulio rekordininkų, kurie treniravosi pas brolį Colmą O`Connellį Iteno kaimelyje – vietoje, kurią bėgikai laiko savo Meka.

Mo Farahas, kuris šeštadienį laimėjo 10 km bėgimą, ir Paula Radcliffe, kuriai priklauso pasaulio maratono bėgimo rekordas, prieš Londono olimpiadą taip pat treniravosi Itene.

C. O`Connellis į šį 2400 metų virš jūros lygio esantį kaimelį atvyko 1976 metais – pagal darbo sutartį jis 3 metus turėjo čia mokyti geografijos. Tačiau po 35 metų jis vis dar čia, o per šį laiką jis treniravo 25 pasaulio čempionatus, 4 olimpinius čempionus.

Nors šiame kaimelyje gyvenimo ir treniruočių sąlygos spartietiškos, tačiau skaičiuojama, kad Iteno apylinkėse nuolat gyvena ir treniruojasi nuo 800 iki 1000 bėgikų iš viso pasaulio.

Kenijos bėgimo federacijos vadovai taip vertina šį kaimelį, jog prieš Olimpiadą jie atsisakė siųsti savo šalies bėgimus į Bristolyje esančią treniruočių stovyklą. „Visas pasaulis atvyksta į Keniją ruoštis vidutinio ir ilgo distancijų bėgimo rungtims, – tuomet sakė Kenijos atstovas Isaiahas Kiplagatas. – Kodėl mes turėtume vykti į Bristolį?“

Rift slėnyje bėgimas yra tapęs gyvenimo būdu, o bėgiojant ir treniruojantis aukštai virš jūros lygio kraujas žymiai efektyviau išnešioja deguonį. Be to, galimybė tapti profesionaliu bėgiku daugeliui šio regiono gyventojų yra ir bilietas iš skurdo.

Buvęs Kenijos bėgimo rinktinės kapitonas Wilfredas Bungei`us, Pekino olimpiadoje laimėjęs 800 metrų bėgimo rungtį, teigia, kad Kenija, šiuo atžvilgiu, pasaulyje išgarsėjo gana atsitiktinai.

„Sprinto rungties talentų skautai vyko ieškoti į Jamaiką ir Vakarų Afriką, tad Kenijoje reikėjo plėtoti vidutinių ir ilgų distancijų bėgimą ir tai suveikė“, – cituojamas buvęs atletas. „Vaikus įkvepia vyresni sportininkai. Jie sako, „aš galiu būti greitas kaip Bungei`us“ ir pradeda treniruotis“, – priduria jis.

Pekino olimpiadoje Kenijos bėgikai laimėjo 6 aukso, po keturis sidabro ir bronzos medalius – visi buvo iškovoti bėgimo rungtyse. Londone bėgikas iš Kenijos Ezekielis Kemboi `us jau laimėjo auksą 3 km bėgime su kliūtimis ir, tikimasi, kad medalių skaičius netrukus padidės.

Ką atletai valgo pusryčiams? „The Independent“ pateikia Kenijos bėgikų ir JAV plaukimo pažibos Michaelo  Phelpso pusryčių valgiaraščius.

Kenijos bėgikai rytais valgo:

Ugali (kukurūzai, vanduo, druska)

Michaelo  Phelpso rytinis valgiaraštis:

3 su kiaušiniais apkepti sumuštiniai su sūriu, pomidorais, salotomis, skrudintais svogūnais ir majonezu;

5 kiaušinių omletas;

3 šokoladiniai pyragaičiai;

3 riekelės cukrumi apibarstytų skrebučių;

Dubuo kukurūzų košės;

Du puodeliai kavos.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi