Sportas

2013.12.19 12:20

Daugiau buvusių sportininkų gaus rentas

ELTA 2013.12.19 12:20

Buvę sportininkai gaus teisę į rentą, jeigu jie iki 2009 m. sausio 1 d. bus įgiję Lietuvos Respublikos pilietybę.

Buvę sportininkai gaus teisę į rentą, jeigu jie iki 2009 m. sausio 1 d. bus įgiję Lietuvos Respublikos pilietybę.

Tai įteisino Seimas, ypatingos skubos tvarka priėmęs Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisas. Jomis nutarta patikslinti rentų buvusiems sportininkams skyrimo ir mokėjimo sąlygą, susijusią su Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo data. Už teisės akto pakeitimus balsavo 77 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 4 parlamentarai.

Iki šiol įstatyme buvo įtvirtinta sąlyga įgyti Lietuvos pilietybę iki šio įstatymo įsigaliojimo, t. y. iki 1996 m. vasario 1 d.

Pasak Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Juro Poželos, priėmus įstatymo pataisą, teisė gauti buvusio sportininko rentą bus atkurta dviem sportininkams, kurių pasiekimai atitinka šiuo metu rentas gaunančių kitų buvusių sportininkų pasiekimus: A. Danilovič (ji yra įgijusi Lietuvos Respublikos pilietybę 2000 m. ir yra Europos irklavimo čempionato Maskvoje ir Duisburge moterų aštuonvietės įgulos aukso medalio laimėtoja) ir V. Šulskytei-Beselienei (ji įgijusi Lietuvos Respublikos pilietybę 1997 m., krepšininkė, XXII olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtoja).

Pagal galiojantį įstatymą buvę sportininkai turi teisę gauti 1,5 Statistikos departamento prie Vyriausybės paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio rentą per mėnesį. Į tokią rentą gali pretenduoti olimpinių žaidynių čempionai ar prizininkai (aukso, sidabro ar bronzos medalių laimėtojai); olimpinės sporto šakos olimpinės rungties Europos ar pasaulio čempionai; rungties, kuri iki rezultato pasiekimo buvo išbraukta iš olimpinių žaidynių programos arba įtraukta į ją po rezultato pasiekimo, pasaulio ar Europos čempionai iki 1990 m. kovo 11 d.; olimpinės sporto šakos olimpinės rungties Europos ar pasaulio, olimpinių žaidynių rekordininkai; parolimpinių ar kurčiųjų žaidynių nugalėtojai; olimpinės sporto šakos neolimpinės rungties ir pasaulio čempionai, ir pasaulio rekordininkai.