Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

E. Vaitkaitis: plaukimo čempionate bus įdomių mikrodvikovų

BNS 2015.09.08 13:45

2013 metų Lietuvos plaukimo čempionate, kuris prasidės šį ketvirtadienį, labai svarbi mikrodvikova turėtų būti tarp Rūtos Meilutytės ir Ugnės Mažutaitytės, sako Lietuvos plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis.

2013 metų Lietuvos plaukimo čempionate, kuris prasidės šį ketvirtadienį, labai svarbi mikrodvikova turėtų būti tarp Rūtos Meilutytės ir Ugnės Mažutaitytės, sako Lietuvos plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis.

Čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine vyks Anykščiuose ir baigsis šeštadienį.

Pirmenybėse dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos plaukikai, tarp kurių bus į gimtinę grįžusi olimpinė bei pasaulio čempionė ir rekordininkė Rūta Meilutytė. Vos tik baigusi pasirodymą Europos plaukimo čempionate Danijoje, R. Meilutytė Anykščiuose ketina varžytis keturiose rungtyse: 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi, 200 metrų plaukimo nugara, 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu ir 50 metrų plaukimo peteliške.

„Džiaugiamės, kad Rūta nusprendė save išbandyti net keturiose rungtyse. Daugelyje jų ji yra visa galva aukščiau nei kitos mūsų plaukikės, tačiau labai svarbi mikrodvikova turėtų būti tarp Rūtos ir Ugnės Mažutaitytės plaukiant 200 metrų nugara. Iš pastarosios sportininkės Rūta paveržė Lietuvos 200 metrų plaukimo nugara rekordą. Manau, Ugnė Mažutaitytė tikrai norės atsirevanšuoti, ypač jeigu jai to nepavyks padaryti Europos čempionate“, – įsitikinęs Lietuvos plaukimo federacijos direktorius Emilis Vaitkaitis.

Pasak jo, šis čempionatas bus unikali proga pamatyti daugiausia pasiekusią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę ne dalijančią interviu, o savo talentą ir sugebėjimus demonstruojančią baseine.

Iš viso atvirame Lietuvos plaukimo čempionate tikimasi sulaukti apie 280–300 plaukikų, tarp kurių ne tik Lietuvos, bet ir užsienio plaukimo čempionai.

Anykščiuose dėl pergalių taip pat planuoja varžytis visi 11 šalies sportininkų, išvykusių į Europos plaukimo čempionatą, tarp jų Giedrius Titenis, JAV studijuojantys plaukikai Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, Igoris Kozlovskis bei vasarą Europos ir pasaulio jaunimo čempionatuose medalius pelnęs jaunimas – Danas Rapšys, Povilas Strazdas, Deividas Margevičius ir kiti.

„Manau, kad iš čempionato Danijoje grįžę sportininkai bus kupini jėgų ir demonstruos geriausią savo formą, nes pasiekta sportinė forma taip greitai nedingsta. Be to, gali būti ir taip, kad kažkam Europos čempionate nepasiseks parodyti geriausio savo rezultato ir čempionatas Lietuvoje taps antra galimybe. Labai daug yra ir visokių įdomių mikrodvikovų. Juk į Daniją išlydėjome tik 11 geriausių sportininkų, dar didelis būrys yra ne ką prastesnis, bet į rinktinę nepapuola, todėl kiekvieną kartą nori „įkąsti“ lyderiui“, – teigia federacijos direktorius ir išduoda, kad šiame čempionate dalyvaujančių sportininkų lauks naujovės.

Pirmą kartą bus rengiami 50 metrų plaukimų pusfinaliai. Tai reiškia, kad žiūrovai turės daugiau galimybių pamatyti stipriausius plaukikus, tarp jų ir R. Meilutytę, nes jiems prisidės papildomų plaukimų. Be to, bus rengiamas ir naujiena plaukimo pasaulyje vasarą tapęs mišrių estafečių plaukimas, kai komandos pasirinkta eilės tvarka plaukia keturi jos plaukikai – du vyrai ir dvi moterys. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi