Sportas

2013.12.17 10:54

Po sočių švenčių – į „Kalėdinį bėgimą“ sostinės senamiestyje

LRT.lt 2013.12.17 10:54

„Kalėdinis bėgimas“, šiemet prasidėsiantis sostinės Rotušės aikštėje, gruodžio 29 dieną ir vėl džiugins bėgimo entuziastus. Šventinis renginys, kviečiantis sveikai pasitikti Naujuosius, rengiamas jau 38-ąjį kartą.

„Kalėdinis bėgimas“, šiemet prasidėsiantis sostinės Rotušės aikštėje, gruodžio 29 dieną ir vėl džiugins bėgimo entuziastus. Šventinis renginys, kviečiantis sveikai pasitikti Naujuosius, rengiamas jau 38-ąjį kartą.

„Kalėdinis bėgimas“  – jau 38-erius metus vykstanti bėgimo šventė, prasidėjusi dar 1975 m., kaip proga pasitikti Naujuosius metus draugų apsuptyje. Tai puiki proga mesti iššūkį sau, gerai praleisti laiką ir pasiruošti Naujųjų metų sutikimui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iki bėgimo likus mažiau nei dviem savaitėms, užsiregistravusiųjų skaičius jau viršijo 1000. Tai – puikūs rezultatai, rodantys, jog bėgimo entuziastų šalyje vis daugėja, jie mielai prisijungia prie bėgimo renginių. Be to, didžioji dalis, neretai daugiau nei pusė dalyvių, registruojasi paskutinę savaitę. Jei tai pasitvirtins ir šiemet – „Kalėdinis bėgimas“ gali sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus, viršijančio 2000 bėgikų.

„Džiugu stebėti, kaip kasmet auga bėgimo entuziastų skaičius. Šis renginys – daugiau nei tik galimybė pasivaržyti ar parodyti savo jėgas. Tai šventė, proga prasmingai ir aktyviai praleisti šventinį laikotarpį. Stengsimės, šis „Kalėdinis bėgimas“ būtų ne tik smagus atotrūkis nuo darbų, tačiau ir įkvėptų siekti iššūkių Naujaisiais metais“, – žadėjo bėgimo organizatorius Darius Mikulis.

„Mums didelė garbė būti šio renginio dalimi. „Kalėdinis bėgimas“  –  ypatinga diena, suvienijanti  bėgikus, šventė, skleidžianti džiaugsmą visame mieste. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios bendruomeniškumą skatinančios idėjos“, – taip apie renginį atsiliepė generalinio rėmėjo atstovas Gytis Garnys.

Šiemet tikru kalėdiniu miesteliu virtusi Rotušės aikštė sukvies šimtus bėgikų, pasiryžusių išbandyti savo jėgas skirtingose distancijose. Nauja starto vieta bėgimą padarys tik dar smagesnį: trasa driekiasi gražiausiomis, istorinėmis miesto gatvėmis.

„Šis bėgimas – seniausias Vilniuje ir Lietuvoje, turi senas ir gražias tradicijas. Jis mums yra pagrindinis, nuo jo viskas, bent jau mums, prasidėjo. Čia susitinka draugai, gerai praleidžiame laiką“, – sako Bėgimo mėgėjų klubo „Tamsta“ atstovas Henrikas Šarkūnėlis, kurio vadovaujamas klubas kiekvienais metais mielai prisijungia prie „Kalėdinio bėgimo“.

Prie fizinio bėgikų pasiruošimo neretai prisijungia ir smagesni darbai – kostiumų ir kalėdinės atributikos paieškos. Bėgimas pasipuošus Kalėdų Senelio ar Snieguolės kostiumu jau tapo ilgamete renginio tradicija, džiuginančia praeivius. Būtent bėgikų išradingumas ir noras kuo ryškiau paminėti šią dieną paverčia „Kalėdinį bėgimą“  tikra švente. Prie nuotaikingo renginio kasmet aktyviai jungiasi ne tik bėgimo mėgėjai, entuziastų klubai, tačiau ir įmonės, norinčios kartu su savo darbuotojais pasitikti artėjančius Naujuosius metus.

„Mes remiame darbuotojų sportinę veiklą, kuria jie užsiima po darbo. „Kalėdinis bėgimas“, tikimės, taps dar viena gražia ir sportiška mūsų įmonės tradicija“, – vylėsi vienos iš prisijungusių įmonių direktorė Siw E. Seland.

Šiais metais prie „Kalėdinio bėgimo“  prisijungia ir labdaros iniciatyva „Raudonos nosys“ – gydytojai klounai, kurie kviečia padėti sergantiems vaikams. Registruodamiesi dalyviai gali paaukoti pasirinktą sumą, o surinktos lėšos bus skirtos apsilankymams Vilniaus vaikų ligoninėje. Klounai ne tik džiugins bėgikus viso renginio metu, tačiau ir prisijungs prie mažųjų sportininkų „Nykštukų bėgime“ bei įteiks atminimo dovanėles.

„Kalėdinio bėgimo“ startas bus duotas 11 valandą prie Rotušės, Didžioji g. 31. Pirmieji varžysis jaunieji bėgikai, kurių laukia 500 metrų rungtis. Ilgai netrukus bus duotas startas pasirinkusiems 6 km ir 3 km distancijas. 13:00 dėl pergalės varžysis 12 km dalyviai ir komandinę dvasią pademonstruosiantys 4x3 km estafetės bėgikai.

Visiems 3 km, 6km ir 12 km ir estafetės „Kalėdinio bėgimo“  distancijas įveikusiems bėgikams finišo tiesiojoje bus įteikti atminimo medaliai, o dalyviams sušalti neleis dalinama karšta „Etno“ žolelių arbata.

Į visas „Kalėdinio bėgimo“ rungtis būtina registracija, kurią galima rasti svetainėje www.kaledinisbegimas.lt. Registruotis bus galima ir renginio dieną nuo 10 iki 11 valandos.