Sportas

2012.08.06 13:22

V. Alekna kvalifikacinio normatyvo neįvykdė, bet į finalą pateko

ELTA 2012.08.06 13:22

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas Virgilijus Alekna Londono olimpinių žaidynių disko metimo atrankos varžybose pirmadienį įrankį numetė 63 m 88 cm.

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio čempionas Virgilijus Alekna Londono olimpinių žaidynių disko metimo atrankos varžybose pirmadienį įrankį numetė 63 m 88 cm.

Iki kvalifikacinio normatyvo lietuviui pritrūko 1 m 12 cm, tačiau jis pateko į antradienį vyksiantį finalą. 40-mečio vilniečio rezultatas atrankos varžybų A grupėje buvo ketvirtas, o tarp visų dalyvių – dešimtas.

Geriausiai atrankos varžybose pasirodė Pekino olimpinių žaidynių čempionas 33-ejų metų estas Gerdas Kanteris – 66 m 39 cm. Antras liko 2009 ir 2011 metų pasaulio bei šių metų Europos čempionas 27-erių metų vokietis Robertas Hartingas – 66 m 22 cm.

Kvalifikacinį normatyvą – 65 m – įvykdė šeši sportininkai.

„Nepavyko ir tiek. Rytas ankstyvas, todėl nelengva. Visada taip būna. Šioks toks jaudulys yra, bet manau, kad vis tiek pateksiu į finalą. Savo grupėje esu ketvirtas, todėl turiu daug šansų, – po A grupės varžybų teigė V. Alekna. – Vakare rezultatai būna geresni. Jei pateksiu į finalą, tikrai toliau numesiu.“

Sėkmingiausias buvo antrasis Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių čempiono V. Aleknos bandymas. Pirmuoju mėginimu lietuvis diską nusviedė 62 m 32 cm, o trečiasis bandymas nebuvo įskaitytas.

„Trečiuoju mėginimu labai norėjau numesti kuo toliau. Savo disko čia neturiu, o su kitais kol kas dar nesusidraugavau, todėl jis ir išslydo“, – apie nesėkmingą metimą sakė V. Alekna.

Finalas, kuriame dalyvaus 12 sportininkų, vyks antradienį 21 val. 45 min. (Lietuvos laiku).

„Finalui nebėra kada ruoštis. Svarbiausia iki jo gerai pailsėti“, – sakė V. Alekna.