Sportas

2013.12.05 20:46

Kviečia rinkti ne tik geriausią sportininką, bet ir sporto šaką

BNS 2013.12.05 20:46

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija pakvietė sporto visuomenę ir žiniasklaidą pradėti rengti ir daugiausia laimėjimų pasiekusių sporto šakų dešimtuko rinkimus.

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija pakvietė sporto visuomenę ir žiniasklaidą pradėti rengti ir daugiausia laimėjimų pasiekusių sporto šakų dešimtuko rinkimus.

Federacijos teigimu, tradicija rinkti Metų sportininką ne visiškai atspindi atskirų sporto šakų bendruomenės pastangas, ryžtą net ir sunkiomis sąlygomis siekti geriausių rezultatų.

„Tokie rinkimai būtų didelė paskata ne tik sportininkams ar jų treneriams. Tai populiarintų žiūrovų ir gerbėjų dėmesio stokojančias sporto šakas, padėtų pritraukti gabaus jaunimo ir rėmėjų. Ir, pagaliau, tai būtų objektyvus rezultatų įvertinimas, nes vieno sportininko pasiekimai yra kartu ir didžiulės komandos darbas“, – teigė Lietuvos šiuolaikinės federacijos prezidentas Vaidas Barakauskas.

Lietuvos penkiakovininkai jau dukart tapo Metų sportininkais – 2008 metais šis titulas suteiktas Edvinui Krungolcui, o 2011 metais – Laurai Asadauskaitei.

Šiemet tarp kandidatų į 2013 metų Lietuvos sportininko vardą – trys šiuolaikinės penkiakovės atstovai: pasaulio čempionai Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis bei pasaulio jaunimo čempionė Ieva Serapinaitė.

Daugiausia tarp kandidatų į Metų sportininko titulą yra irkluotojų (6) ir legvaatlečių (4).

Oficialių Metų sportininko rinkimų rengėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, loterijų bendrovė "Olifėja" ir dienraštis „Lietuvos rytas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.