Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Lietuvos moterų krepšinio rinktinę treniruos M. Šernius, LKF biudžetas – 8 mln. litų

15min.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje Lietuvos krepšinio moterų rinktinės vyriausiuoju trenerius paskirtas 30-metis Mantas Šernius. Šis specialistas iki šiol dirbo LKL klubo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ trenerio asistentu.

Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje Lietuvos krepšinio moterų rinktinės vyriausiuoju trenerius paskirtas 30-metis Mantas Šernius. Šis specialistas iki šiol dirbo LKL klubo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ trenerio asistentu.

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija į moterų rinktinės trenerio vietą siūlė M.Šernių ir buvusį Baltarusijos moterų rinktinės trenerį, dabar „Pieno žvaigždes“ treniruojantį Rimantą Grigą.

Buvo ir trečioji kandidatė – Vilniaus „Kibirkšties“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Vis dėlto buvusi krepšininkė teigė, kad savęs krepšinio rinktinės trenerės kėdėje nemato, nes jai dar trūksta patirties. J.Štreimikytė-Virbickienė teigė, kad mielai sutiktų būti rinktinės trenerio asistente. LKF trenerių štabo klausimo nesvarstė – leido tai nuspręsti pačiam M.Šerniui.

8 iš 15 LKF vykdomojo komiteto narių balsavo už M.Šerniaus kandidatūrą, 6 nariai palaikė R.Grigą, o vienas – susilaikė.

LKF vykdomojo komiteto posėdyje taip pat paskirti ir kitų amžiaus grupių vaikinų ir merginų rinktinių treneriai: Kauno „Žalgirio“ treneris Saulius Štombergas vasarą toliau dirbs prie jaunimo U-18 rinktinės vairo, Tomas Masiulis toliau treniruos U-20 rinktinę, Gediminas Maceina – U-20 merginų rinktinę, Ramunė Kumpienė – U-18 merginų rinktinę, Egidijus Ženevičius – U-16 merginų rinktinę.

Patvirtinta, kad Jonas Kazlauskas lieka Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Kitame vykdomojo komiteto posėdyje bus paskirti ir 16-mečių vaikinų bei vyrų rezervinės rinktinės vyriausieji treneriai. Abiejų ekipų strategu pretenduoja tapti Klaipėdos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis, tačiau svarstoma, kad reikėtų suteikti progą kuriam nors moksleivių lygos (MKL) treneriui.

„Aš tikėjausi būti paskirtas į šias pareigas ir džiaugiuosi, kad mane palaikė. Manau, kad tai yra teisingas kelias“, – 15min.lt sakė M.Šernius.

30 metų treneris taps jauniausiu iki šiol moterų rinktinei vadovavusiu treneriu. Jis pakeis Algirdą Paulauską.

LKF biudžetas – 8 mln. litų, bus kuriamos konsultacinės komisijos

Naujasis LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas taip pat pristatė kitų metų organizacijos veiklos biudžetą, kuris sieks daugiau kaip 8 mln. litų.

Vis dėlto plačiau apie pinigus šiame vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta nebuvo – biudžetas visuomenei bus pristatytas kitame LKF posėdyje.

Taip pat buvo pritarta LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko idėjai kurti LKF konsultacines komisijas.

Numatoma įkurti Komunikacijos, Rėmimo ir finansų valdymo, Teisės ir infrastruktūros, Technologijų ir inovacijų, Meistriškumo, Mokslo ir medicinos bei Masiškumo komisijas.

Premijos nusipelniusiems treneriams

Buvo patvirtintas premijų skyrimo treneriams už Lietuvos jaunimo krepšinio populiarinimą ir pasiekimus nuostatų pakeitimas (atsisakyta nuostatos, kad premijas treneriai gali gauti tik kas trejus metus) ir šiemet premijų sulauksiančių trenerių sąrašas.

Nuspręsta, kad šį kartą po 10 tūkst. litų premijas gaus Birutė Jankauskienė (Kauno KM „Aisčiai“) ir Tomas Masiulis (Sabonio KC), po 5 tūkst. – Tomas Purlys (Š. Marčiulionio KA) ir Regimantas Juška (Palangos SC), po 3 tūkst. – Diliara Velišajeva (Vilniaus KM), Rima Daunienė (Panevėžio KKSC), Diana Anužienė (Klaipėdos V. Knašiaus KM), Mindaugas Bugys (Klaipėdos V. Knašiaus KM), Marius Tamolis (Klaipėdos V.Knašiaus KM), Klaidas Miciūnas (Kupiškio SC), Dalius Lubys (Sabonio KC), Dainius Bertulis (Šiaulių KA „Saulė“), Aloyzas Rudys (Mažeikių SC) ir Ričardas Žilys (Vilniaus KM).

Buvo aptartas ir draudimo pinigų išmokėjimo Robertui Javtokui klausimas. Su Lietuvos rinktinės kapitonu sutarta, kad LKF per trejus metus sumokės pinigus, kuriuos atsisakė mokėti draudimo bendrovė. LKF savo ruožtu stengsis susigrąžinti lėšas teisminiu keliu iš draudimo bendrovės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi