Sportas

2013.12.04 11:35

Eurolyga itin griežtai nubaudė muštynių dalyvius

basketnews.lt 2013.12.04 11:35

It bokso ringe kumščiais mosavę Stambulo „Galatasaray“ bei Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai sulaukė itin griežtų Eurolygos sankcijų – jiems skirtos dešimtūkstantinės baudos bei ilgos diskvalifikacijos.

It bokso ringe kumščiais mosavę Stambulo „Galatasaray“ bei Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai sulaukė itin griežtų Eurolygos sankcijų – jiems skirtos dešimtūkstantinės baudos bei ilgos diskvalifikacijos.

Dar griežčiau nubausta Pirėjo komanda – dėl sirgalių keltų neramumų artimiausią Eurolygos mačą ji turės žaisti tuščioje arenoje.

Praėjusio ketvirtadienio rungtynėse muštynės kilo iki mačo pabaigos likus žaisti tris minutes. Dėl geresnės pozicijos po krepšiu kovojęs „Olympiakos“ vidurio puolėjas Mirza Begičius alkūne trinktelėjo į sprandą „Galatasaray“ britui Popsui Mensah-Bonsu.

Šis tarsi patyręs boksininkas buvusiam žalgiriečiui atsakė smūgiais į galvą ir ėmė šį vaikytis po aikštę, taikydamasis suduoti dar kelis kartus. Į muštynes įsivėlė ir komandos draugą bandęs ginti „Olympiakos“ puolėjas Georgios Pritezis.

Incidentą išnagrinėjusi Eurolyga griežčiausiai nubaudė konflikto kaltininką M. Begičių. Slovėnas turės sumokėti 15 tūkst. eurų baudą ir praleisti ketverias artimiausias Eurolygos rungtynes.

Popsui P. Mensah-Bonsu ir G. Printeziui skirtos 10 001 euro baudos bei trejų rungtynių diskvalifikacija. Tai reiškia, kad reguliariajame Eurolygos sezone jie savo komandai padėti nebegalės.

Be pralaimėjimų žengianti „Olympiakos“ C grupėje nugalėjo visuose septyniuose mačuose ir jau užsitikrino kelialapį į „Top 16“ etapą. Antrąją vietą grupėje užimanti „Galatasaray“ savo sąskaitoje turi 4 pergales per 7 mačus.

Griežtos bausmės sulaukė ir savo sirgalių nesuvaldęs „Olympiakos“ klubas. Už fanų keltą agresiją, fakelų deginimą bei lazerių naudojimą Graikijos vicečempionams buvo skirta 39 001 euro baudos. Devintojo turo Eurolygos rungtynes namie su Sienos „Montepaschi“ klubu Pirėjo ekipa turės žaisti be žiūrovų.