Sportas

2012.08.03 07:35

Boksininkas E. Petrauskas olimpinėse žaidynėse iškopė į ketvirtfinalį

ELTA2012.08.03 07:35

Lietuvos atstovas Evaldas Petrauskas pateko į Londono olimpinių žaidynių bokso varžybų svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalį. 

Lietuvos atstovas Evaldas Petrauskas pateko į Londono olimpinių žaidynių bokso varžybų svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalį.

Jaunimo olimpinių žaidynių čempionas 20-metis šilutiškis aštuntfinalyje ketvirtadienį 16:12 (6:3, 4:3, 6:6) įveikė 22-ejų metų turką Fatihą Kelesą.

„Matėsi varžovo titulas, tačiau man buvo paranku kovoti su juo. Varžovas nebėgo nuo manęs. Aš geriau prisitaikiau, nei jis prie manęs, ir kovą laimėjau. Man pavyko kontratakuoti, laiku suduoti, kai jo ranka grįždavo atgal. Pavyko atlikti kelias sėkmingas smūgių serijas. Savęs dar nenustebinau, nustebinsiu, kai bus medalis. Dabar reikia tikėtis jo, – po pergalės kalbėjo E. Petrauskas. – Šiandien kova buvo daug sunkesnė, nei pirmoji. Varžovas buvo fiziškai stipresnis ir galbūt labiau patyręs.“

E. Petrauskas teigė, kad kovos metu jautė savo gerbėjų palaikymą ir aiškiai girdėjo savo pirmojo trenerio Vinco Murausko patarimus. Evaldą palaikė ir jo vyresnis brolis Arvydas.

„Nežinojome, ką varžovas mums pasiūlys. Manėme, kad jis pradės bėgioti, tačiau turkas nesitraukė ir stojo į artimą kovą. Tai mums buvo paranku. Evaldas diktavo sąlygas ir parodė, kad nori laimėti. Jis įvykdė visus mūsų nurodymus“, – sakė E. Petrausko treneris Vladimiras Bajevas.

E. Petrauskas šiose olimpinėse bokso varžybose yra vienas mažiausių boksininkų. „Prisistaikau prie aukštesnių varžovų. Kovoti su mano ūgio varžovais būna dar sunkiau, nei su aukštesniais, nes jie traukiasi, o aš tuo momentu galiu pelnyti vieną kitą tašką. O kai kovoju su savo ūgio varžovu, reikia gerokai daugiau fizinių jėgų“.

E. Petrauskas ketvirtfinalyje rugpjūčio 6 dieną kovos su 2009 metų pasaulio čempionu 28-erių metų italu Domenico Valentino.

„Varžovas pajėgus. Teko matyti jo kovas, tačiau aš nenagrinėju varžovų, nes tada didesnis jaudulys atsiranda“, – pažymėjo Evaldas.

Patekimas į pusfinalį, garantuotų lietuviui mažiausiai bronzos medalį.

Nuo aštuntfinalio pasirodymą olimpinėse žaidynėse pradėsiantis Egidijus Kavaliauskas (svorio kategorija iki 69 kg) penktadienį išbandys jėgas su 21-erių metų britu Freddie Evansu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt