Sportas

2013.12.02 13:05

R. Meilutytė: mano plaukimas niekada nebuvo idealus

DELFI.lt 2013.12.02 13:05

16-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė jau olimpinė ir pasaulio čempionė. Ji šiuo metu intensyviai rengiasi Europos plaukimo trumpame 25 metrų baseine čempionatui, kuris vyks Danijos Herningo mieste.

16-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė jau olimpinė ir pasaulio čempionė. Ji šiuo metu intensyviai rengiasi Europos plaukimo trumpame 25 metrų baseine čempionatui, kuris vyks Danijos Herningo mieste.

R. Meilutytė savo mintimis ir lūkesčiais prieš Senojo Žemyno pirmenybes pasidalino su oficialia varžybų svetaine.

- 2012 metų Londono olimpiadoje visas varžoves aplenkėte 100 metrų nuotolyje krūtine. 15-metė moksleivė, gyvenanti Plimute, tapo olimpine čempione ir perrašė Lietuvos plaukimo istoriją. Jūs toliau tobulėjote ir vasarą pagerinote 100 metrų plaukimo krūtine rungties pasaulio rekordą per planetos pirmenybes Barselonoje. Kaip jūs treniruojatės, kaip ruošiatės psichologiškai tobulinti savo plaukimą?

- Na, mano plaukimas niekada nebuvo idealus, nuolat yra ką tobulinti ir visada galima išmokti naujų dalykų. Taigi, aš tobulinu mažas smulkmenas: patį plaukimą, fizinį pasirengimą. Visa tai ir padeda man smarkiai tobulėti.

- Dabar rengiatės Europos čempionatui. Kokia būna jūsų įprastinė treniruotė?

- Mano tradicinė treniruotė yra labai paprasta. Įprastai aš einu į treniruotes prieš pamokas mokykloje ir po pamokų. Kartais šalia plaukimo aš taip pat dalyvauju jėgos didinimo ir fizinio rengimo pratybose.

- Kokiose rungtynėse dalyvausite Europos čempionate Herninge? Ar yra rungtis, kurioje jaučiatės pajėgesnė už varžoves ir su ja siejate daugiausiai vilčių?

- Nesu 100 procentų tikra, kokiose Europos čempionato varžybų programos rungtyse aš dalyvausiu. Manau, kad plauksiu savo įprastas 100 ir 50 metrų plaukimo krūtine rungtis, 100 ir 50 metrų - laisvu stiliumi, 100 metrų - kompleksiniu būdu... ir gal būt 200 metrų - krūtine. Bet nieko tiksliai pažadėti negaliu. Daugiausiai vilčių sieju su plaukimu krūtine, nes tai mano stiprioji pusė. Tačiau tikiuosi sėkmingai startuoti ir kitose rungtynes.

- Kas bus jūsų pagrindinės varžovės?

- Man didžiulė garbė varžytis ir kovoti su tokiomis garsiomis plaukikėmis.

- Ar esate kada nors buvusi Danijoje. Kaip galvojate, ar tai, kad Europos čempionatas šiemet vyks Danijoje, turės įtakos jūsų rezultatams?

- Iki šiol nebuvau buvusi Danijoje, todėl esu labai patenkinta, kad plauksiu čia, Herningo mieste. Manau, kad Europos čempionatas visada yra smagios varžybos ir nesvarbu, kur jos bevyktų.