Sportas

2015.09.08 13:45

L. Vanagienė: D. Stagniūnas baigs karjerą, jei jo partnerė negaus pilietybės

BNS 2015.09.08 13:45

Sporto bendruomenės atstovai kreipiasi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami suteikti Lietuvos pilietybę čiuožėjai ant ledo Isabellai Tobias.

Sporto bendruomenės atstovai kreipiasi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami suteikti Lietuvos pilietybę čiuožėjai ant ledo Isabellai Tobias.

Tai leistų amerikietei su čiuožimo partneriu lietuviu Deividu Stagniūnu atstovauti Lietuvai Sočio olimpinėse žaidynėse Rusijoje.

Kreipimosi autoriai argumentuoja tuo, kad I. Tobias su D.Stagniūnu jau iškovojo olimpinius kelialapius, užėmė aukštą vieta pasaulio čempionate, už ką D. Stagniūnas gavo valstybinę stipendiją, o I. Tobias intensyviai tobulina lietuvių kalbos žinias bei aktyviai veikia JAV lietuvių bendruomenėje.

„Kreipiamės į jus, Lietuvos Respublikos prezidente, prašydami prieš priimant galutinį sprendimą, atkreipti dėmesį į visus I. Tobias pasiekimus ir nuopelnus mūsų šaliai, į jos milžiniškas pastangas siekiant integruotis lietuvių bendruomenėje“, – rašoma atvirame sporto bendruomenės laiške.

Kreipimąsi pasirašiusi Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė sako, kad jeigu čiuožėja pilietybės negaus ir porai bus užkirstas kelias atstovauti Lietuvai olimpiadoje, gerus rezultatus rodantis D. Stagniūnas baigs sportininko karjerą. Mat kartą jam jau nepavyko patekti ten ir atstovauti Lietuvai, kai pilietybė nebuvo suteikta ankstesnei jo partnerei Katherine Leigh Copely.

„Deividui jau tikrai nebeužteks daugiau (jėgų – BNS), jis tikrai daugiau nebesportuos. Aš taip galvoju, nes jeigu žmogus po pirmos nenuvažiuotos olimpiados dar dirbo visą olimpinį ciklą, dar keturis metus, ir pasiekė aukštas vietas, ir jam toliau sportuoti... Aš manau, kad jis jau tikrai net nesportuos, jau nekalbu apie tai, kad jis keis šalį ar ką nors. Aš beveik įsitikinusi, kad jam jau tikrai nebebus daugiau jėgų“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo L. Vanagienė.

Kreipimąsi taip pat pasirašė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Europos ir pasaulio čempionatų šokių ant ledo prizininkai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, olimpiniai čempionai Šarūnas Marčiulionis, Lina Kačiušytė, Modestas Paulauskas ir kiti.

Šių metų sausį prezidentė Dalia Grybauskaitė nesuteikė I. Tobias pilietybės, motyvuodama tuo, kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka.

2009 metais D.Grybauskaitė taip pat nusprendė nesuteikti Lietuvos pilietybės išimties tvarka tuometinei D. Stagniūno partnerei Katherine Leigh Copely. Pilietybė nesuteikta atsižvelgus į Pilietybės komisijos rekomendacijas, kad pilietybės suteikimas prieštarautų Konstitucijai ir įstatymams.

Seime svarstomas siūlymas suteikti pilietybę išimties tvarka. Pagal siūlymą, pilietybė išimties tvarka galėtų būti suteikiama už Lietuvos vardo garsinimą. Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei būtų laikoma užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės politinė, visuomeninė, mokslinė, meninė, sportinė ar kita veikla, kuria garsinamas Lietuvos vardas ir taip didinamas Lietuvos autoritetas tarptautinėje bendruomenėje. Kitais ypatingais nuopelnais, kaip ir šiuo metu, Lietuvos valstybei būtų laikoma Lietuvos valstybingumo stiprinimas arba reikšmingas indėlis į Lietuvos visuomenės ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.