Sportas

2012.08.01 23:06

Plaukikas V. Janušaitis Londono olimpinėse žaidynėse nepateko į finalą (papildyta)

ELTA2012.08.01 23:06

Lietuvos plaukikas Vytautas Janušaitis Londono olimpinių žaidynių vyrų 200 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje trečiadienį užėmė 13-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Lietuvos plaukikas Vytautas Janušaitis Londono olimpinių žaidynių vyrų 200 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje trečiadienį užėmė 13-ąją vietą ir nepateko į finalą.

30-metis kaunietis distanciją įveikė per 2 min. 0,13 sek. Greičiausiai pusfinalyje plaukė 27-erių metų amerikietis Ryanas Lochte – 1 min. 53,13 sek. Į ketvirtadienį vyksiantį finalą pateko aštuoni plaukikai.

V. Janušaitis atrankos varžybose tarp 36 dalyvių buvo 14-as (1 min. 59,84 sek.).

„Pusfinalyje plaukimas buvo lėtesnis nei ryte. Gal truputį pritrūkau jėgų, – komentavo V. Janušaitis. – Tačiau apskritai, vertinant vietą ir praėjusią olimpiadą, esu geresnėje vietoje – Pekine buvau penkioliktas. Plaukimo laikas taip pat geresnis. Praėjusių metų pasaulio čempionate pasiekto savo rekordo nepavyko pagerinti, tačiau bendrai sau keltą tikslą tikrai įvykdžiau. Į finalą be proto sunku patekti. Plaukimas šiuo metu toli pažengė, o mes tikrai nespėjame. Ateina jaunimas, nors Lietuvoje man lygių tikrai nėra.“

V. Janušaitis, kuris atrankos varžybose tarp 36 dalyvių buvo 14-as (1 min. 59,84 sek.), sakė, kad šis sezonas jam buvo labai sunkus. „Dabar noriu pailsėti, nes sezonas buvo be proto sunkus – rudenį gavau traumą, reikėjo atsistatyti, darbo buvo sočiai. Džiaugiuosi, kad visiškai atsitiesiau ir olimpinis pusfinalis nėra blogai. Savo pasirodymą vertinu teigiamai. Apskritai mūsų plaukikų pasirodymą olimpiadoje sunku apibūdinti žodžiais.“

Paklaustas, kaip reagavo į Rūtos Meilutytės pergalę, V. Janušaitis sakė: „Vos neiškritau iš tribūnų. Jaučiau tarsi pats plaukčiau. Tiek nervų sugadinau, visą balsą prarėkiau, vos prašnekėjau vakar. Tai fantastika! Kyla sveikas pavydas. Džiaugiuosi be proto. Niekada nesu gyvenime taip džiaugęsis, kai pats praplaukiau, kaip dėl jos. Ji daug padarė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.