Sportas

2012.08.01 20:15

R. Navardauskas: važiavau, kiek galėjau, tačiau norėjau važiuoti greičiau

Tomas Gaubys, ELTA 2012.08.01 20:15

Londono olimpinių žaidynių vyrų dviračių plento 44 km atskiro starto lenktynėse trečiadienį Lietuvos atstovas Ramūnas Navardauskas tarp 37 dalyvių užėmė 21-ąją vietą. 24-erių metų lietuvis iškart po savo pasirodymo, dar nežinodamas rezultatų, teigė, kad vieta dvidešimtuke būtų geras pasiekimas. 

Londono olimpinių žaidynių vyrų dviračių plento 44 km atskiro starto lenktynėse trečiadienį Lietuvos atstovas Ramūnas Navardauskas tarp 37 dalyvių užėmė 21-ąją vietą. 24-erių metų lietuvis iškart po savo pasirodymo, dar nežinodamas rezultatų, teigė, kad vieta dvidešimtuke būtų geras pasiekimas.

„Važiavau, kiek galėjau. Šiandien kvėpavosi ne taip, kaip norėjosi. Kaip sakoma, arba eina koja, arba ne. Norėjau greičiau važiuoti. Patekimas į dvidešimtuką man būtų geras pasiekimas. Juk olimpinėse žaidynėse lenktyniauja patys geriausi. Tik vieną kartą labiau sekasi vieniems, o kitą kartą – kitiems. Kartais trasoje jautiesi labai gerai, o kartais atrodo, kad kažkas už pakarpos traukia. Bet važiuoji ir viskas“, – teigė R. Navardauskas. Jam parankesnės trumpesnės atskiro starto lenktynių distancijos. „Kuo ilgesnė atskiro starto lenktynių trasa, tuo man sunkiau. Savijauta gera, stengsiuosi atiduoti visas jėgas, tačiau stebuklo nelabai tikiuosi“, – prieš būsimą startą kalbėjo 190 cm ūgio lietuvis.

Ramūnas pasidžiaugė, kad per lenktynes nelijo ir buvo pakankamai šilta. „Oro sąlygos per atskiro starto lenktynes buvo tokios pat geros, kaip ir per grupines lenktynes. Nors ir tas britiškas lietus nėra toks baisus – palyja ir nustoja“, – teigė „Garmin-Sharp“ komandai atstovaujantis Lietuvos dviratininkas.

Lietuvos čempionas trečiadienį pranoko Londono olimpinių žaidynių grupinių lenktynių čempioną kazachą Aleksandrą Vinokurovą (23-ioji vieta), šių metų „Giro d'Italia“ lenktynių nugalėtoją ir savo komandos draugą kanadietį Ryderį Hesjedalą (28-oji vieta) bei keturiskart Prancūzijos čempioną Sylvainą Chavanelį (29-oji vieta).

Praėjusį šeštadienį vykusiose grupinėse lenktynėse Ramūnas finišavo 46–as. Šių metų „Giro d'Italia“ lenktynių lyderio marškinėlius vilkėjęs lietuvis teigė, kad prieš tris dienas vykusios lenktynės jo neišsunkė: „Turėjau pakankamai laiko atsigauti. Trijų dienų tikrai užtenka. Galėjo atskiro starto lenktynės vykti ir vakar (antradienį). Pailsi dvi dienas ir gali jau važiuoti. Be to, Londone sąlygos treniruotėms nėra geriausios – daugelyje gatvių intensyvus eismas, taip pat orai nepastovūs. Bet yra kaip yra. Apskritai, džiaugiuosi savo pasirodymu olimpinėse žaidynėse. Kiek galėjau, tiek padariau“.

Iš Šilalės rajono kilęs dviratininkas tvirtino, kad atmosfera olimpinėse žaidynėse nebuvo tokia įtempta, kaip per šių metų „Tour de France“ lenktynes. „Čia daug laisviau. Per grupines lenktynes nebuvo tokios įtampos ir kovos, kaip per „Tour de France“, tačiau olimpiada lieka olimpiada. Ji vyksta kas ketverius metus ir kiekvienas joje nori kuo geriau pasirodyti“, – teigė R. Navardauskas, kuris po olimpinių pasirodymų greičiausiai neturės laiko poilsiui. Kitos lietuvio varžybos turėtų būti daugiadienės „Eneco Tour“ lenktynės Olandijoje ir Belgijoje. Jos vyks rugpjūčio 6–12 dienomis.