Sportas

2015.09.08 13:45

Brazilijos GP nugalėjo S. Vettelis

f-1.lt, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Tik lengvo lietaus pažymėtose paskutinėse šiemet „Formulės-1“ lenktynėse Brazilijoje triumfavo „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis, iškovojęs jau devintąją iš eilės pergalę.

Tik lengvo lietaus pažymėtose paskutinėse šiemet „Formulės-1“ lenktynėse Brazilijoje triumfavo „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis, iškovojęs jau devintąją iš eilės pergalę.

Nors vokietis po starto prarado lyderio poziciją Nico Rosbergui iš „Mercedes“, šis pirmąja vieta džiaugėsi tik kelis posūkius – čempionas lengvai sugrįžo į rikiuotės priekį jau baigiantis pirmajam ratui ir nebeužleido šios pozicijos iki pat finišo.

Tiesa, S. Vettelis kai kuriais lenktynių etapais važiavo gana lėtai ir net praleido kelis anksčiau ratu aplenktus varžovus – to priežastis, panašu, buvo lėtai orą leidusi padanga. Užtruko ir vienas „Red Bull“ piloto sustojimų boksuose, tačiau net tai nepakišo progos nugalėti dar kartą.

Antroje vietoje finišo liniją Brazilijoje pasiekė paskutinį kartą „Formulėje-1“ startavęs nugalėtojo komandos draugas Markas Webberis. Australas lenktynėse net du kartus trasoje aplenkė trečioje vietoje likusį ir puikiai pasirodžiusį Fernando Alonso iš „Ferrari“.

Interlagose sužibėjo „McLaren“ komanda: Jensonas Buttonas finišą pasiekė iškart už apdovanojimų pakylos ribos, ketvirtas, o Sergio Perezas sugebėjo iš 19-osios starto pozicijos prisikasti iki 6-osios finiše. Tiesa, nei vienas, nei kitas šios garsios ekipos pilotas šiemet taip ir neužlipo ant apdovanojimų pakylos.

Antrąją vietą Konstruktorių taurės įskaitoje vargais negalais išsaugojo „Mercedes“. Nico Rosbergas finišavo penktas, o Lewisas Hamiltonas – tik devintas. Britas važiavo ketvirtoje vietoje, tačiau susidūrė su ratą iš jo bandžiusiu atsiimti Valtteri Bottas iš „Williams“, ir už tai gavo priverstinio pravažiavimo boksais baudą.

Tokia pat bausme teko pasidžiaugti ir septintoje vietoje finišą pasiekusiam Felipe Massai. Paskutines lenktynes „Ferrari“ gretose važiavęs brazilas teisėjų nemalonę užsidirbo visais keturiais ratais kirsdamas įvažiavimą į techninio aptarnavimo juostą, tokiu būdu gindamasis nuo L. Hamiltono. Pilotas dar bolide neslėpė nuoskaudos dėl tokio teisėjų sprendimo, pavadindamas šį neįtikėtinu.

2014 m. „Formulės-1“ čempionatas bus pradėtas kovo 16 d. lenktynėmis Australijoje. Preliminariame čempionato tvarkaraštyje numatyti 22 etapai, tačiau greičiausiai jų bus mažiau.

Lenktynių rezultatai:

1. Vettelis

2. Webberis +7.8

3. Alonso +10.3

4. Buttonas +31.8

5. Rosbergas +34.8

6. Perezas +36.3

7. Massa +40.1

8. Hulkenbergas +57.9

9. Hamiltonas

10. Ricciardo

11. Di Resta

12. Gutierrezas

13. Kovalainenas

14. Sutilas

15. Maldonado

16. Vergne

17. Picas

18. Bianchi

19. van der Garde

20. Chiltonas

Pasitraukę:

21. Bottas

22. Grosjeanas