Naujienų srautas

Sportas2012.08.01 12:37

R. Meilutytė pagerino dar vieną Lietuvos rekordą, bet į pusfinalį nepateko (papildyta)

15min.lt 2012.08.01 12:37

Pasaulį sužavėjusi Rūta Meilutytė olimpinėse žaidynėse pagerino dar vieną Lietuvos rekordą, tačiau į antrą pusfinalį Londone nepateko.

Pasaulį sužavėjusi Rūta Meilutytė olimpinėse žaidynėse pagerino dar vieną Lietuvos rekordą, tačiau į antrą pusfinalį Londone nepateko.

Pagrindinėje savo rungtyje – 100 metrų krūtine – pirmadienį auksą stebuklingai iškovojusi 15-metė lietuvė plaukdama tą patį nuotolį laisvu stiliumi trečiadienį atrankoje parodė 29-ą laiką iš 48-ių plaukikių.

Patekti tarp greičiausių 16 sportininkių, tęsiančių kovą dėl olimpiados medalių pusfinalyje, R. Meilutytei nepadėjo ir pagerintas asmeninis, o kartu ir Lietuvos, rekordas.

Per 56,33 sekundės distanciją įveikusi lietuvė jai pačiai priklausiusį geriausią šalies rezultatą – 56,41 sek. – pagerino 0,08 sekundės ir taip pasiekė prieš startą sau keltą tikslą.

Nuo rungties pusfinalio R. Meilutytė atsiliko 1,90 sekundės, o nuo greičiausiai atrankoje plaukusios kinės Yi Tang (53,28 sek.) – 3,05 sekundės.

Kaip vertini pasirodymą šioje rungtyje? – paklausė žurnalistai R. Meilutytės.

Normaliai. Norėjosi truputį geriau, bet ką padarysi. Plaukiau pagal savo galimybes. Klaidelių visą laiką visur yra. Jų buvo, gal ir daug. Nes beveik nesiruošėme šitai rungčiai. Kaip sakoma, „for fun“.

Laukia dar viena rungtis – 50 m laisvuoju stiliumi. Kokie tikslai joje?

Tiesiog noriu pasigerinti savo asmeninį rezultatą. Noriu žinot, kad atidaviau visas jėgas. O kaip bus – taip. Visus metus rengėmės plaukti krūtine, tai kitos rungtys – pašalinės, todėl specialaus pasiruošimo joms nebuvo.

Ar jau susitaikei su mintimi, kad esi olimpinė čempionė?

Aš negaliu miegoti, aš nesuvokiu dar. Atsigulu į lovą ir galvoju, bliamba, na čia rimtai. Nerealu, neįsivaizduoju, kaip čia taip žmonės palaiko. Labai noriu padėkoti visiems Lietuvoje. Man labai daug reiškia tas palaikymas.

O tas dėmesys neblaško?

Dabar stengiuosi mėgautis kiekviena akimirka. Tas dėmesys netrukdo, o stumia mane į priekį, kai matau, kad tiek žmonių susidomėjo plaukimu. Tikiuosi, Lietuvoje pradės daugiau statyti baseinų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi