Sportas

2013.11.23 14:31

Sočio olimpiados ugnis pasinėrė į Baikalo ežerą

BNS 2013.11.23 14:31

Rusijos atletai šeštadienį nunešė olimpinę ugnį į vaizdingą Baikalo ežerą, kuris yra giliausias pasaulyje gėlojo vandens telkinys, per dar vieną įspūdingą olimpinio deglo estafetės etapą prieš Sočio žiemos olimpiadą.

Rusijos atletai šeštadienį nunešė olimpinę ugnį į vaizdingą Baikalo ežerą, kuris yra giliausias pasaulyje gėlojo vandens telkinys, per dar vieną įspūdingą olimpinio deglo estafetės etapą prieš Sočio žiemos olimpiadą.

Valstybinė televizija parodė, kaip vienas specialiu kostiumu su šalmu apsirengęs deglo nešėjas, keliamas vandens čiurkšlių iš reaktyvinės kuprinės, praskriejo virš ežero paviršiaus. Vėliau jis perdavė ugnį narui, laikiusiam specialų deglą, pritaikytą degti po vandeniu.

Reportaže matyti, kaip skaisčiai rausva deglo ugnis dingsta tamsiose Baikalo gelmėse. Šis ilgas ežeras, su kuriuo ribojasi du Sibiro regionai, sudaro 20 proc. pasaulio gėlojo vandens atsargų.

Rusijos naujienų agentūros nurodė, kad trys narai pasiekė ežero dugną vienoje seklesnėje vietoje, perduodami liepsnojantį deglą vienas kitam, o vėliau ugnis buvo grąžinta į krantą.

Giliausioje vietoje Baikalo dugnas nusileidžia į 1 642 metrų gylį. Olimpiados organizatorių komitetas vėliau paskelbė, kad narai buvo nusileidę į 13 metrų gylį.

Irkutsko srities miestelyje Listviankoje, prie kurio vyko deglo panardinimo ceremonija, oro temperatūra šiuo metu yra minus 3 laipsniai Celsijaus.

Rusijos organizuojama žiemos olimpiada Juodosios jūros kurorte Sočyje vyks ateinantį vasarį. Pasiruošimams šiam renginiui jau išleista rekordinė suma, o visas olimpiados biudžetas bus daugiau nei 50 mlrd. JAV dolerių (128 mlrd. litų).

Olimpinė ugnis jau pabuvojo toliausiai į rytus nutolusioje Rusijos teritorijoje ir buvo nugabenta į Šiaurės ašigalį. Maskvai artėjanti olimpiada tapo proga pademonstruoti savo geografijos mastą ir technologinius pajėgumus: neuždegtas olimpinis deglas anksčiau šį mėnesį netgi buvo nuskraidintas į kosmosą.

Penktadienį olimpinės ugnies nešimo estafetė vyko Buriatijos regione, kuriame gyvena daug budistų. Vienuoliai nešė deglą ratu aplink vieną savo šventovę saulės judėjimo kryptimi, nurodė organizatoriai.

Kita svarbi olimpinės ugnies stotelė bus Elbruso kalnas, kuris yra aukščiausias taškas Europoje, esantis Rusijos Šiaurės Kaukaze. Galiausiai nuo jos bus uždegtas olimpiados deglas Sočyje per vasario 7-ąją vyksiančią žaidynių atidarymo ceremoniją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.