Sportas

2015.09.08 13:45

K. Bryantas gali grįžti į aikštę dar lapkritį

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Reabilitaciją po Achilo sausgyslės traumos baigiantis Los Andželo „Lakers“ ekipos gynėjas Kobe Bryantas grįžti į aikštelę gali dar lapkritį.

Reabilitaciją po Achilo sausgyslės traumos baigiantis Los Andželo „Lakers“ ekipos gynėjas Kobe Bryantas grįžti į aikštelę gali dar lapkritį.

Pirmadienį 35 metų veteranas po išsamių gydytojų tyrimų gavo leidimą sportuoti visa jėga ir antradienį dalyvavo antroje „Lakers“ treniruotėje. Los Andželo klubo žvaigždė bėgiojo visu greičiu ir kartu su komandos draugais repetavo derinius, žaisdami penki prieš penkis.

„Taip, manau, kad galėčiau“, – paklaustas ar jis gali grįžti į aikštę per vienas iš penkių likusių lapkričio mėnesio „Lakers“ rungtynių atsakė K. Bryantas.

Paskutinį kartą oficialų mačą jis žaidė balandžio 12 d., kai gynėjui trūko Achilo sausgyslė. K. Bryantas ir „Lakers“ strategas sutartinai tvirtino, kad gynėjas dar nėra 100 proc. pasirengęs grįžti į aikštelę, tačiau taip pat pažymėjo, esą maloniai nustebę, kaip krepšininko kūnas reaguoja į krūvius.

„Nenoriu vartoti žodžio „apribotas“. Manau, kad yra sričių, kuriose turėčiau stiprinti savo kūną. Kalbu apie šuolį, greitį bei galimybę staigiai pakeisti bėgimo kryptis. Tačiau galiu prisitaikyti ir žaisti pakankamai aukštu lygiu jau dabar“, – pareiškė K. Bryantas.

„Lakers“ vyriausiasis treneris pripažino, kad komanda privalo tausoti K. Bryantą ir būti atsargi, leisdama gynėją į aikštę. Visgi strategas nesitikėjo, kad jau per pirmąsias savo pratybas vienas geriausių visų laikų NBA krepšininkų žais taip sėkmingai.

„Jis nerungtyniavo nuo balandžio, tačiau aikštėje atrodė tikrai gerai. Nežinau, kodėl tai mane stebina, tačiau taip yra. Jaučiasi, kad jis ilgai nežaidė, tačiau K. Bryantas atrodė tikrai gerai“, – tikino Michaelas Andrew D`Antoni.

Strategas nusikvatojo, paklaustas ar komandos draugai per pratybas saugojo K. Bryantą: „Ne. Jie geriau sudaužys jį dabar, nes K. Bryantui grįžus į aikštę, tokios galimybės vaikinai nebeturės.“

Penkias pergales per pirmuosius dvylika mačų iškovojusiai Los Andželo komandai labiausiai trūksta lyderio, kuris galėtų imtis iniciavos svarbiausiomis rungtynių minutėmis.

Rezultatyviausias „Lakers“ žaidėjas Jodie Meeksas vidutiniškai renka po 13,7 taško per rungtynes – tai mažiausias rodiklis tarp visų NBA komandų lyderių. Todėl ekipos gerbėjai svarsto, kaip greitai K. Bryantas galėtų įsilieti į žaidimą.

„Nežinau. Pamatysime, kaip man seksis. Žaidimas per treniruotes ir rungtynes gerokai skiriasi, – tvirtino K. Bryantas. – Privalėsiu palengvinti žaidimą komandos draugams. Tai yra ne tik mano, bet ir Pau Gasolio darbas. Turime suteikti vaikinams galimybę atakuoti laisviems bei tinkamai juos išnaudoti. Jeigu žengęs į aikštę galėsiu jiems padėti tai bus mažas laimėjimas.“

„Lakers“ žvaigždė pažymėjo, kad jo arsenale yra keletas dalykų, kurių jis kol kas negali atlikti. K. Bryantas neabejoja, kad tobulėti jam padės ne tik treniruotės, bet ir rungtynės.

Penktadienį „Lakers“ išmėgins jėgas su „Golden State Warriors“ ekipa – būtent šiame mače K. Bryantas patyrė nelemtąją traumą. Sekmadienį Los Andželo klubo laukia mačas namie su Sakramento „Kings“ klubu, po kurio „Lakers“ gastroliuos Vašingtone, Brukline ir Detroite.

Gruodžio 1 dieną Los Andželo ekipa namie priims Portlendo „Trail Blazers“ krepšininkus ir po šio mačo turės beveik savaitės pertrauką. Kitas rungtynes „Lakers“ žais tik gruodžio 6 d. Sakramente.

„Jūs pažįstate Kobe, todėl galite nuspėti, kas priims sprendimą“, – šyptelėjo M. A. D`Antoni. Jis tvirtino būtų nustebęs, jeigu gynėjas grįžtų į aikštę jau šio penktadienio susitikime.

„Tai nėra neįmanoma, bet toks sprendimas man būtų netikėtas. O kaip dėl sekmadienio? Niekada negali žinoti, kada įvyks staigmena. Turime būti kantrūs“, – pažymėjo M. A. D`Antoni.