Sportas

2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja pasmerkė Vakarus už tai, kad šie gadina sportą

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja pasmerkė Vakarų „išsigimusią kapitalistinę sistemą“ už tai, kad ši sugadino sunkumų kilnojimo sportą ir komercinius interesus pastatė prieš nacionalinę garbę.

Šiaurės Korėja pasmerkė Vakarų „išsigimusią kapitalistinę sistemą“ už tai, kad ši sugadino sunkumų kilnojimo sportą ir komercinius interesus pastatė prieš nacionalinę garbę, praneša „Eurosport“.

Šiaurės Korėja pelnė tris aukso ir vieną bronzos medalį Londono olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos varžybose. Šalies atstovas Om Yun-cholas praėjusį mėnesį iškovojo aukso medalį Pasaulio čempionate Lenkijoje.

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA teigė, kad sunkumų kilnojimas Vakaruose patiria krizę, kadangi nė vienas Europos ar JAV atletas Lenkijoje neužlipo ant apdovanojimų pakylos.

KCNA citavo buvusį JAV nacionalinės komandos trenerį, kuris teigė, kad jo šalyje neįmanoma išgyventi iš sunkiosios atletikos, nes dėmesys sportui skiriamas tik pagal tai, ką įdomu žiūrėti.

„Jo pastabos pasakoja apie Amerikos visuomenę, kur sportas yra išnaudojamas kaip būdas uždirbti pinigų, – teigė KCNA. – Kapitalistinėje visuomenėje nacionalinis sporto vystymasis priklauso nuo rinkos, bet ne nuo valstybės politikos ir uždirbti pinigų tampa svarbiau nei ginti šalies garbę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.