Sportas

2015.09.08 13:45

Europos plaukimo čempionatas Lietuvoje – idėja arti tikrovės

Dar pernai Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Vytautas Janušaitis dabar dažniau matomas ne plaukiko, o oficialiu kostiumu. Šiemet jis ne tik tapo valstybės tarnautoju, bet ir įgijo magistro diplomą Belgijoje.

Dar pernai Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Vytautas Janušaitis dabar dažniau matomas ne plaukiko, o oficialiu kostiumu. Šiemet jis ne tik tapo valstybės tarnautoju, bet ir įgijo magistro diplomą Belgijoje.

Premjero patarėjo sporto reikalams V. Janušaičio diplominio darbo tema – galimybė Lietuvoje surengti Europos plaukimo čempionatą laikiname sustatomame 25 metrų baseine.

Rengti plaukimo čempionatus sustatomuose baseinuose tampa vis populiariau, nes dėl kelių dienų renginio statyti daugiatūkstantines arenas yra per brangu.

V. Janušaitis pasakoja, kad pernai Stambule vykęs pasaulio plaukimo čempionatas vyko universalioje sporto arenoje, kurioje be kitko vyksta ir Eurolygos krepšinio varžybos.

Labiausiai tikėtina, kad Lietuvoje čempionatas būtų surengtas Vilniuje. Jis svarsto apie laikinų baseinų įrengimą „Siemens“ arenoje.

„Visų pirma įrengiant baseiną jis pasikelia daugiau nei 2 metrus nuo „Siemens“ pagrindo. Pirmos eilės užsidengia, taigi nebūtų 10 tūkst. [žiūrovų], kiek maksimaliai „Siemens“ arena gali rinkti. Bet, manau, 5–6 tūkst. – tai tikrai realus skaičius“, – sako premjero patarėjas sportui V. Janušaitis.

Lietuvos plaukimo federacijos vadovo Tomo Kučinsko nuomone, idėja įgyvendinama, bet yra kliūčių.

„Organizaciniu požiūriu tai sudėtingas projektas (...). Labai norint ir turint finansų galime tai daryti, bet atsiremiame į akivaizdų faktą – ruošiamasi euro įvedimui ir norint surengti čempionatą politikai nerodo ryžto atrasti finansavimo“, – sako T. Kučinskas.

Jau buvo svarstoma galimybė į Lietuvą plaukikus sukviesti 2015 metais, bet dėl galimo euro įvedimo idėja atidėta bent ketveriems metams. Tačiau tai gali išeiti į naudą.

„Neseniai vykęs pasaulio jaunimo čempionatas parodė, kad turime puikią komandą, kuri gali užimti prizines vietas estafetėse. Tai rodo, kad turėsime ne vieną Rūtą [Meilutytę] – turėsime dar 2–4 plaukikus, sugebančius patekti į finalą. Patrauklumo dalis būtų padengta“, – sako LPF prezidentas.

Nors renginys neįmanomas be valstybės paramos, T. Kučinsko nuomone, iš čempionato gautos pajamos padengtų išlaidas.

„Susidomėjimas yra, – sako trejų olimpinių žaidynių dalyvis V. Janušaitis. – Ir jei Vilniuje vyktų dar Europos čempionatas, mano manymu, tai būtų labai vykęs renginys“.