2013.11.18 08:10

S. Vettelis laimėjo aštuntas iš eilės „Formulės 1“ lenktynes

BNS 2013.11.18 08:10

Sekmadienį pasaulio „Formulės 1“ čempionato aštuonioliktąjį etapą – JAV „Grand Prix“ lenktynes – laimėjo sezono lyderis bendrojoje įskaitoje ir ketvirtąjį planetos čempiono titulą iš eilės jau užsitikrinęs 26-erių metų „RedBull-Renault“ komandos pilotas vokietis Sebastianas Vettelis.

Tai buvo rekordinė pirmenybių istorijoje – aštuntoji – Vokietijos lenktynininko pergalė iš eilės šiemet, dvyliktoji šiame sezone bei 38-oji per visą karjerą.

Iki šiol septynis lenktynių etapus iš eilės 2004 metais buvo pavykę laimėti kitam Vokietijos lenktynininkui Michaeliui Schumacheriui.

56 trasos ratus – 308,405 km – sekmadienį nugalėtojas, startavęs iš pirmosios pozicijos, įveikė per 1 valandą 39 minutes ir 17,148 sekundės.

Antras lenktynėse JAV finišavo prancūzas Romainas Grosjeanas („Lotus-Renault“), o trečias buvo čempiono komandos draugas australas Markas Webberis („RedBull-Renault“):

1. Sebastianas Vettelis (Vokietija), „RedBull-Renault“  – 1 val. 39 min. 17,148 sek.,

9. Nico Rosbergas (Vokietija), „Mercedes“ – 59,141,

10. Jensonas Buttonas (D. Britanija), „McLaren“ – 1:17,278.

„Formuės 1“ pasaulio čempionato lyderiai bendrojoje įskaitoje (po 18 etapų iš 19):

1. Sebastianas Vettelis (Vokietija) – 372 tšk.,

2. Fernando Alonso (Ispanija) – 227,

3. Lewisas Hamiltonas (D. Britanija) – 187,

4. Kimi Raikkonenas (Suomija)  – 183,

5. Markas Webberis (Australija) – 181.

„Formulės 1“ pirmenybių konstruktorių rikiuotėje ketvirtąjį čempionės titulą iš eilės jau užsitikrinusią „RedBull-Renault“ komandą nuo „Mercedes“ ekipos skiria jau 205 taškai:

1. „RedBull-Renault“ – 553 tšk.,

2. „Mercedes“ – 348,

3. „Ferrari“ – 333,

4. „Lotus-Renault“ – 315,

5. „McLaren-Mercedes“ – 102.

Devynioliktasis – baigiamasis – 2013 metų „Formulės 1“ planetos čempionato etapas – San Paulo „Grand Prix“ lenktynės – lapkričio 24 dieną vyks Brazilijoje.