Sportas

2015.09.08 13:45

D. Zubrus: norėjosi pasižymėti per 1100-ąsias savo rungtynes NHL – nepasisekė

15min.lt 2015.09.08 13:45

Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos prezidentas 35-erių „New Jersey Devils“ klubo dešinysis puolėjas, per pastarąsias dvejas NHL lygos rungtynes atliko rezultatyvų perdavimą ir pelnė lemiam  pergalę ekipai atnešusį įvartį.

Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos prezidentas 35-erių „New Jersey Devils“ klubo dešinysis puolėjas, per pastarąsias dvejas NHL lygos rungtynes atliko rezultatyvų perdavimą ir pelnė lemiam  pergalę ekipai atnešusį įvartį.

D. Zubrus tvirtina, jog šis įvartis niekuo neišsiskiria ir jo sureikšminti nereikėtų, tačiau pastebi, jog tiek jo paties, tiek visos komandos žaidimas pastaruoju metu gerėja.

Apie žaidimą NHL lygoje ir kitų metų pasaulio čempionatą Lietuvoje D. Zubrus pasakojo hockey.lt portalui.

– „Devils“ iškovojo dvi pergales iš eilės. Klubas atsigauna? – hockey.lt portalas paklausė laisvą dieną po pergalingų rungtynių su „New York Rangers“ gavusio D. Zubraus.

– Mes jau porą savaičių žaidžiam geriau. Toronte, Filadelfijoje žaidėme gerai, žaidimas po truputėlį grįžta į įprastą ritmą. Tą rodo ir pergalės, nors ir be jų jaučiame, kad žaidžiame geriau.

– Ar ypatingas paskutinysis įvartis rungtynėse su „Rangers“?

– Laimėjom varžybas ir tiek. Įvarčio nesureikšminu. Tikai nieko išskirtinio. Va, lapkričio 2-ąją tėčiui sukako 60 metų ir buvo 1100-osios mano rungtynės lygoje – tuomet tikrai būtų tikęs įvartis, norėjosi pasižymėti.

– Stebint rungtynes su Niujorko komandomis, susidaro įspūdis, kad vyksta vos ne derbis. Ar šių rungtynių atmosfera kitokia?

– Taip, su „reindžeriais“ nuolat vyksta ypatinga kova ir tai galima būtų pavadinti derbiu. Sirgaliai ypatingai vieni kitų nemėgsta, tad sukuriama kitokia atmosfera ir ji jaučiama ant ledo. Tai ypatingos rungtynės.

– Kurios komandos paliko geriausią įspūdį, prieš kurias buvo sunkiausia žaisti?

– Šiuo metu sužaista dar tik 18 rungtynių, tad matėm dar ne visas komandas. Komandos nuolat keičiasi ir viso sezono metu nedemonstruoja tolygios formos, tad sunkoka vertint. Gera komanda Pitsburge, su jais buvo nelengva. Be to, ir mes geriausių savo rungtynių dar nesužaidėm.

– Ar domitės Lietuvos ledo ritulininkų pasirodymais?

– Taip, išvykose, kai turiu laiko, paskaitnėju internetą. Žinau, kad Suomijoje žaidžia Tadas Kumeliauskas, tiesa, visi interneto puslapiai tik suomių kalba, o mano komandoje nėra nė vieno suomio, nėra kam išversti. Žinau kad Tadas sezono pradžioje buvo patyręs traumą.

– Ar domitės pasaulio ledo ritulio čempionato reikalais, kuris vyks kitų metų balandį Lietuvoje?

– Taip, nuolat bendrauju su organizatoriais Lietuvoje. Smagu, kad čempionatas vyks „Siemens“ arenoje – tai gera galimybė ledo ritulį pamatyti visuomenei. Tikiuosi, jog po čempionato apie ledo ritulį sužinos dar daugiau žmonių ir sporto šaka dar labiau populiarės. Čempionatas turėtų paskatinti domėjimąsi sporto šaka.

Man, kaip vaikų ledo ritulio lygos prezidentui, labai smagu, jog pagal naujausią lygos statistiką, Lietuvoje jau veikia 10 sporto šakos mokyklų ir sportuoja beveik 600 vaikų. Lygos darbuotojų teigimu, tai visų laikų Lietuvos rekordai ir tuo negalima nesidžiaugti.