Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

D. Bauermannas Belgrade tikisi ir pragaro, ir nepalankių teisėjų

Martynas Gecevičius diskutuoja su Omaru Cooku, Juanas Palaciosas kartu su kitais mėto į krepšį. Dirkas Bauermannas garsiai sušunka ir visi atsisuka į aikštės centrą. Ten stovi jis – Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris, ruošiantis savo kariauną mūšiui priešo tvirtovėje. Pasigirsta nurodymai ir netrukus sostinės ekipos krepšininkai pradeda šlifuoti derinius.

Martynas Gecevičius diskutuoja su Omaru Cooku, Juanas Palaciosas kartu su kitais mėto į krepšį. Dirkas Bauermannas garsiai sušunka ir visi atsisuka į aikštės centrą. Ten stovi jis – Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris, ruošiantis savo kariauną mūšiui priešo tvirtovėje. Pasigirsta nurodymai ir netrukus sostinės ekipos krepšininkai pradeda šlifuoti derinius.

„Aplink perimetrą“, – sušunka D. Bauermannas, kai Omaras Cookas pamėgina veržtis krepšio link. Šis iškart sustoja, grįžta prie tritaškio. Čia jam sienelę pastato Andreas Glyniadakis. O. Cookas prabėga, atlieka perdavimą į kraštą – ties tritaškio linija. Tada – perdavimas po krepšiu. Taškai.

Viskas kartojama iš naujo.

„Jokio silpnumo“, – sako krepšinio specialistas iš Vokietijos. Jo auklėtiniai penktadienį Eurolygoje 21 valandą kovos dėl labai svarbios pergalės.

Varžovas – Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda. Abi ekipos – D grupės dugne. Abi turi po tris pralaimėjimus ir po vieną pergalę. „Lietuvos rytas“ ją iškovojo sezono starte, „Crvena Zvezda“ – pastarajame ture.

„Lyderiai turi tvardytis“, – apie emocijas tarsteli D. Bauermannas. Niekam nėra paslaptis – Belgrado „Pionir“ arenoje „Crvena Zvezda“ tūkstantinė sirgalių minia užkurs tikrą pragarą vilniečiams.

Niekam nėra paslaptis ir tai, kad norint patekti į „Top 16” etapą pergalė prieš „Crvena Zvezda“ – neįtikėtinai svarbi. Tad valdyti emocijas reikės.

– Kokie būsimų varžovų privalumai? – žurnalistai paklausė D. Bauermanno.

– Varžovai sustiprėjo. Tačiau tikrasis iššūkis – atmosfera. Visi žinome, kad „Pionir“ arenoje visada žaisti sunku. Privalai būti pasirengęs psichologiškai. Be to, „Crvena Zvezda“ ekipa namuose žaidžia gerai.

Tačiau mes turime tai, ko reikia, kad išgyventume. Viskas, ko galima pageidauti pabaigoje – pergalė, todėl labai svarbu išsilaikyti, nepalūžti. Jeigu tai padarysime, viskas baigsis gerai.

– Per savo karjerą esate aplankęs nemažai arenų. Kurioje žaisti buvo sunkiausia?

– Sunkus klausimas, tačiau išskirčiau „Pionir“. Ten teko žaisti ne vieną kartą. Turėdavome labai talentingų komandų – kad ir Lėverkuzene, tačiau ten žaisti buvo labai sunku. Tiesiog komanda nebuvo pripratusi prie to, jai trūko psichologinės tvirtybės, kad ištvertų visą atmosferą.

Esu dirbęs ir su kitokiomis komandomis, kurios neturėjo tiek talento. Tačiau jos buvo vieningos, turėjo psichologinį tvirtumą, kurio reikėjo pergalei ten.

Mes turime tai, ko reikia.

Ten buvo svarbi ir pergalė Jungtinėje lygoje su Nymburko ČEZ. Dabar vykstame pas varžovus jausdamiesi gerai. Jeigu nesame geresni už juos, tai esame tokie patys.

Tiesiog yra vienas klausimas – kaip mums seksis susikaupti toje atmosferoje?

– Kaip krepšininkai paprastai jaučiasi girdėdami tūkstančių sirgalių švilpimą?

– Manau, kad kiekvienam – kitaip. Kai kurie tokioje aplinkoje žaidžia geriau, kiti – ne. Kaip žmogus, žaidėjas, negali būti paveikiamas. Turi išlikti stiprus ir laikytis savojo kelio. Tai mes ir turėsime daryti. „Crvena Zvezda“ laimėjo Ispanijoje, žaidė gerai, todėl bus sunku.

Bus sunkiau ir su teisėjais. Ir namuose buvo nepalankių epizodų. O. Cooko metimas turėjo būti įskaitytas („Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Maccabi“). Tad jeigu net namuose nesulaukėme palankaus sprendimo, turime suvokti, kad teisėjai ir ten nebus mūsų pusėje.

To reikia tikėtis, todėl turime būti stiprūs ir nesiskųsti, neverkšlenti.

– Ar apie tai kalbatės su krepšininkais?

– Taip. Nemanau, kad mes iki šiol gerai susitvarkome su tokiomis situacijomis. Kai kurie vaikinai, ypač lyderiai, įskaitant O. Cooką, turėtų susivaldyti. Nes tai trukdo susikoncentruoti. Tokius dalykus laikau silpnumo ženklu. O Belgrade silpnumo parodyti negalima.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi