Sportas

2015.09.08 13:45

Mūsų čiuožėjams namie nėra vietos

Latvijos sostinėje Rygoje surengtose Tarptautinės čiuožimo federacijos (ISU) varžybose „Volvo Open Cup 2013“ puikiai pasirodė keturiolikmetė Deimantė Kizalaitė. Jaunimo (iki 19 metų) grupėje lietuvė tapo bronzine prizininke (132,41 taško).

Latvijos sostinėje Rygoje surengtose Tarptautinės čiuožimo federacijos (ISU) varžybose „Volvo Open Cup 2013“ puikiai pasirodė keturiolikmetė Deimantė Kizalaitė. Jaunimo (iki 19 metų) grupėje lietuvė tapo bronzine prizininke (132,41 taško), rašo „Lietuvos žinios“.

Turnyre Rygoje įvairaus amžiaus grupėse dalyvavo per 500 čiuožėjų iš 20 šalių. Kadangi iki Sočio olimpinių žaidynių liko mažiau nei 100 dienų, sportininkai stengiasi kuo dažniau pasitikrinti jėgas įvairiose varžybose. „Volvo Open Cup 2013“ varžybų ryškiausias akcentas buvo olimpinis čempionas Jevgenijus Pliuščenka – išsigydęs traumas jis pirmą kartą šį sezoną dalyvavo tarptautinėse varžybose ir tapo nugalėtoju.

Balais aplenkė olimpietę

Merginų iki 19 metų grupėje tarp 37 dalyvių čiuožė 15 pasaulio jaunimo čempionato bei „Grand Prix“ etapų dalyvių prizininkių. Ten dalyvavo ir mūsų Deimantė. Trumpojoje programoje ji be klaidų atliko visus elementus ir užėmė 2 vietą, o už suktukus teisėjai ją įvertino aukščiausiais balais. Laisvojoje programoje ji kelis kartus suklydo ir bendrojoje įskaitoje pelnė 3 vietą. Nugalėtoja tapo Rusijos atstovė Serafina Sakmanovič (ji gruodžio mėnesį dalyvaus pasaulio jaunimo „Grand Prix“ finale Japonijoje), antrąją vietą užėmė kita Rusijos čiuožėja Marija Gorochova, Deimantę aplenkusi vos 0,1 taško.

Pasak Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentės Lilijos Vanagienės, šis D. Kizalaitės rezultatas nėra atsitiktinis. Rugsėjį Baltarusijoje vykusiame pasaulio jaunimo „Grand Prix“ etape Minske Deimantė užėmė 12 vietą, o laisvojoje programoje pateko į dešimtuką. Tuomet surinko 122,13 balo. Dabar ji net 10 taškų pagerino rezultatą. L.Vanagienė užsiminė, kad Brazilijos čiuožėja Isadora Williams per atranką į Sočio olimpines žaidynes surinko tik 130,08 balo (t. y. mažiau, nei dabar Rygoje jų pelnė Deimantė) ir paskutinė, šešta, iškovojo teisę dalyvauti 2014-ųjų žiemos žaidynėse. Primename, jog Inga Janulevičiūtė ten liko septinta ir dabar yra pirma tarp atsarginių čiuožėjų.

D. Kizalaitė jau kelerius metus iš eilės ne po vieną kartą vyksta į treniruočių stovyklas Sankt Peterburge (Rusija). Ten su ja dirba olimpinis čempionas Aleksejus Urmanovas. Kaune čiuožėją globoja Kauno žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“ ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo mokykla. Šį sezoną sportininkę treniruoja L. Vanagienė, o anksčiau Deimantę labai kryptingai ugdė puikios trenerės Ingrida Snieškienė ir Loreta Vitkauskienė.

Su mėgėjų minia

Paklausta apie Lietuvos dailiojo čiuožimo tendencijas L. Vanagienė teigė, jog auga puiki kandidačių į 2018 metų Pjongčango (Pietų Korėja) olimpines žaidynes karta: D. Kizalaitė, Aleksandra Golovkina, I. Janulevičiūtė ir porinio čiuožimo atstovė Goda Butkutė (jos partneris – Nikita Jermolajevas iš Sankt Peterburgo). Tačiau Lietuvoje itin prastos sąlygos tokio lygio sportininkams ugdyti. Tai teigdama L. Vanagienė iškart pateikė pavyzdį: be prekybos centruose įrengtų ledo arenų, kurios orientuotos į šių centrų lankytojus, Lietuvoje šiuo metu veikia 3 ledo arenos: Vilniuje, Kaune ir Elektrėnuose. O Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje ledo arenos yra net mažiausiuose miesteliuose. Čiuožimo specialistė užsiminė, kad dabar mūsų sportininkams Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose neretai tenka treniruotis masinio čiuožimo metu. Sporto mokyklos šiuo metu veikia tik Kaune ir Elektrėnuose.

Svetur geresnės sąlygos

LČF prezidentė negali susitaikyti su mintimi, jog kelialapį į Sočio žaidynes iškovojusiai ledo šokėjų porai Deividui Stagniūnui ir Isabellai Tobias tenka laukti kažkieno malonės tik dėl to, kad Lietuvos sportininko partnerė yra ne lietuvė. Pasak jos, gal esant kitokioms treniruočių sąlygoms mūsų krašte Deivido partnerė galėtų būti ir lietuvė. Tad nenorėdama prarasti talentingo čiuožėjo, LČF išsiuntė D. Stagniūną treniruotis į JAV. Ten jam ir I.Tobias sudarytos puikios sąlygos dirbti su vienu geriausių pasaulyje ledo šokių specialistų Igoriu Špilbandu.

D. Stagniūną ir I. Tobias turėtume išvysti šokančius gruodžio mėnesį Zagrebe (Kroatija) vyksiančiose tarptautinėse varžybose „Golden Spin of Zagreb“.