Sportas

2012.07.30 15:33

R. Meilutytės treneris: jos negąsdina varžovių titulai, o tai yra didžios sportininkės bruožas

15min.lt 2012.07.30 15:33

„Vienintelė Rūtos Meilutytės galimybių riba yra ji pati“, – neabejoja Londono olimpinėse žaidynėse sužibusios 15-metės lietuvės treneris Jonas Ruddas.  

„Vienintelė Rūtos Meilutytės galimybių riba yra ji pati“, – neabejoja Londono olimpinėse žaidynėse sužibusios 15-metės lietuvės treneris Jonas Ruddas.

Plimute, Didžiojoje Britanijoje, dirbantis specialistas R. Meilutytę plaukimo paslapčių moko jau dvejus metus, tačiau net ir jam lietuvės šou olimpiniame Londono baseine tapo staigmena.

„Nežinau, ar žodis staigmena yra tinkamiausias, bet buvome tikrai maloniai nustebinti. Mes buvome septintame danguje, – neslėpė J. Ruddas. – Galvojome, kad Rūta gali plaukti greičiau nei per 1 minutę 7 sekundes, tačiau 1 minutė 5 sekundės yra šiek tiek greičiau nei tikėjomės.“

Lietuvos plaukimo perlas sužibo jau 100 metrų krūtine atrankos plaukime, kai paliko už nugaros visas varžoves, distanciją įveikusi per 1 min. 5,56 sek. ir net 1,76 sekundės pagerinusi geriausią asmeninį rezultatą.

Pusfinalyje R. Meilutytė įrodė, kad tai nebuvo vienkartinė sėkmė. Ji plaukė dar greičiau – 1 min. 5,21 sek. – ir pagerino Europos rekordą bei pasiekė ketvirtą geriausią rezultatą rungties istorijoje.

„Buvo neblogai, ar ne? – po pusfinalio, kai R. Meilutytė vėl pranoko visas varžoves, juokėsi J. Ruddas. – Pusfinalio plaukimas buvo daugiau psichologinis išbandymas. Atrankoje ji į baseiną šoko nežinodama, kaip viskas susiklostys. Rūta turėjo dešimtą laiką ir spėliojo, ar sugebės patekti į pusfinalį pirmosiose savo olimpinėse žaidynėse. Tačiau tas plaukimas viską pakeitė.“

Pakeitė taip garsiai, kad niekam nežinoma plaukikė staiga virto pasauline žvaigžde, lyginama net su garsiuoju amerikiečiu Michaelu Phelpsu. Ar staiga užgriuvęs milžiniškas dėmesys ir liaupsės nebus per sunkus išbandymas 15-metei?

„Neįtikėtina, bet net būdama tokio jauno amžiaus ji debiutavo olimpinėse žaidynėse taip, tarsi tai būtų eilinės varžybos. Baseine ji neparodė jokių jaudulio ženklų, – žavėjosi R. Meilutytės treneris. – Jos taip pat nejaudino varžovių autoritetas, o tai yra didžios sportininkės bruožas.“

Pasaulio žiniasklaida ant kaklo lietuvei jau kabina ir aukso medalį, tačiau J. Ruddas nepuolė į euforiją ir išliko atsargus, vertindamas R. Meilutytės galimybes užlipti ant nugalėtojų pakylos.

„Ji gali plaukti dar greičiau, bet finale likti ketvirta, o gali ir laimėti auksą, plaukdama lėčiau“, – svarstė treneris.

„Puikiai žinome, kad jos varžovės yra kur kas labiau patyrusios, o ta patirtimi, be abejonės, naudosis finale. Tačiau Rūtos negąsdina varžovių titulai. Ji jau pasiekė savo svajonę patekdama į pusfinalį“, – pridūrė J. Ruddas.

Priminsime, kad 100 metrų krūtine rungties finale visos Lietuvos viltis R. Meilutytė plauks pirmadienį, 22.15 valandą.