Sportas

2015.09.08 13:45

Kauno miesto savivaldybė didina paramą „Žalgirio“ klubui?

15min.lt 2015.09.08 13:45

Neseniai apie sutartį su nauju generaliniu rėmėju paskelbę Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo vadovai netrukus gali sulaukti ir didesnio Kauno miesto savivaldybės indėlio.

Neseniai apie sutartį su nauju generaliniu rėmėju paskelbę Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo vadovai netrukus gali sulaukti ir didesnio Kauno miesto savivaldybės indėlio.

Kaip pastebėjo sportalas.com, „Žalgirio“ interneto svetainėje Kauno miesto savivaldybės logotipas atsidūrė šalia „PrivatBank“ logotipo generalinių rėmėjų skiltyje. Iki šiol savivaldybės logotipas buvo rodomas žemesnėje pozicijoje.

Šis pasikeitimas sutapo su pirmadienį rengiama spaudos konferencija, kurioje, be „Žalgirio“ direktoriaus Pauliaus Motiejūno, dalyvaus ir Kauno meras Andrius Kupčinskas. Akivaizdu, kad bus pranešamos svarbios klubui žinios.

Primename, kad 2013 metais Kauno savivaldybės parama „Žalgirio“ komandai sumažėjo, jeigu lyginsime su praėjusiais metais. Kovo mėnesį Kauno politikai nusprendė sumažinti sportui skiriamus pinigus iki 3 mln. litų, iš kurių 2 mln. litų buvo skirti „Žalgiriui“.

Visai neseniai, šių metų spalio pradžioje Kauno miesto savivaldybė iš Privatizavimo fondo Kauno krepšinio klubui atseikėjo papildomus 347 tūkst. litų.

Šį sezoną „Žalgirio“ klubo biudžetas turėtų siekti 15 mln. litų. Kaip sezono pradžioje pasakojo P. Motiejūnas, 5 mln. bus surinkti iš rėmėjų paramos ir reklamos, 5 mln. – iš bilietų ir abonementų pardavimo, o dar 5 milijonai – iš savivaldybės ir valstybinių įstaigų.

Klubo skolos siekia 21,5 mln. litų ir kasmet tikimasi iš klubo biudžeto nurėžti po penkis milijonus joms padengti.

Ties, klubo skolos netrukus gali išaugti, nes Kauno komanda vos po kelių mėnesio darbo atleido trenerį iš Graikijos Ilias Zouros, su kuriuo buvo sudaryta dvejų metų sutartis. Graikas „Žalgiriui“ grasina teismu ir reikalaus sumokėti už dvejus metus bei gražinti dar nuo 2011 metų, kai pirmą kartą treniravo klubą ir taip pat buvo atleistas anksčiau sutarto termino, bet kauniečiai tikisi išsisukti su kelių mėnesių atlyginimo dydžio kompensacija.

Prieš savaitę „Žalgirio“ rėmėjų gretas papildė verslininko Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų“ įmonių grupė, o prieš kelias dienas generaliniu rėmėju metams tapo Ukrainos bankas „PrivatBank“.

Neoficialiomis žiniomis ukrainiečiai LKL čempionams per ateinančius metus skirsi nuo 3 iki 5 mln. litų.