Sportas

2015.09.08 13:45

D. Bauermannas: „Dėl stiprių varžovų neturime kada atsitiesti“

„Dabar svarbiausi ne „Maccabi“, o mes, mūsų žaidimas“, – pradėdamas pokalbį su žurnalistais, prieš Eurolygos rungtynes ketvirtadienį pabrėžė Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Dirkas Bauermannas.

„Dabar svarbiausi ne „Maccabi“, o mes, mūsų žaidimas“, – pradėdamas pokalbį su žurnalistais, prieš Eurolygos rungtynes ketvirtadienį pabrėžė Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Dirkas Bauermannas.

Kovingumu tryškęs specialistas iš Vokietijos prašė savo auklėtinių pasitempti. Taip pat D. Bauermannas skundėsi dėl intensyvaus tvarkaraščio, kurį užpildo stiprūs priešininkai, – „Lietuvos rytas“ neturi progos lengvai pasivaikščioti su varžovais ir atgauti pasitikėjimą savo jėgomis.

„Sezono pradžioje sužaidėme keletą labai gerų rungtynių ir laimėjome 10 kartų iš eilės. Dabar mums – sunkus metas, – neslėpė D. Bauermannas. – Žiūrėti į „Maccabi“ būtų klaidinga. Reikia žiūrėti į save, geriau gintis, geriau judėti aikštėje. Turime susigrąžinti pasitikėjimą puolime. Jei taip padarysime, viskas bus gerai. Ir nesvarbu, ar varžovas bus „Maccabi“, ar „Crvena Zvezda“, ar „Panathinaikos“.

– Kodėl komanda prarado pasitikėjimą savimi puolant?

– Negaliu atsakyti į šį klausimą. Nebuvo priežasties, kodėl turėjome patekti į duobę. Bet nežinau, galbūt dėl penkių dienų viešnagės Rusijoje, patekome į duobę. O tada sekė pralaimėjimas po pralaimėjimo. Problema ta, kad neturėjome lengvų rungtynių, kuriose būtume galėję atgauti pasitikėjimą. Net Ispanijos klubai savaitgalį turi keletą lengvesnių mačų, kuriuose gali atgauti jėgas ir atsitiesti. O mes po Eurolygos rungtynių žaidžiame Jungtinėje lygoje, kuri yra antra stipriausia Europoje. Stipresnė ir už Europos taurę. Dabar nežaidžiame LKL, todėl priešakyje – tik sunkūs mačai.

Pavyzdžiui, Bambergas pralaimi „Real“ 50 taškų, o Vokietijoje laimi 20 taškų skirtumu. Mes to neturime. Tačiau turime pasitempti ir žaisti geriau, neatsižvelgiant į kitas aplinkybes.

Vyrams pasakiau, jog turime suvyriškėti. Turime susitaikyti, kad yra kaip yra, bet reikia žaisti geriau, stipriau. Grįžti ten, kur buvome prieš dvi savaites.

– Ar jums užtenka atsarginių indėlio?

– Būna rungtynių, kai jie mums labai padeda. Būtų neteisinga kaltinti kažkuriuos žaidėjus. Kalti visi. Visi turime žaisti geriau. Tai – komandinis dalykas.

– Prieš sezoną neatrodė, kad Andreas Glyniadakis bus atsarginis, o Juanas Palaciosas žais starto penkete. Nusivylėte graiku?

– Paskutinis dalykas, kurį iš manęs išgirsite – kaltinti tam tikrus žaidėjus. Pasikvietėme Juaną, nes jautėme, kad turime du aukštus vidurio puolėjus, todėl mums reikėjo atletiško priekinės linijos žaidėjo. J. Palaciosas žaidė labai gerai ir todėl tapo starto penketo žaidėju.

– Tel Avivo „Maccabi“ – kokia tai komanda?

– Jie žymiai stipresni nei pernai. Su R. Hickamnu ir T. Rice`u jie sudaro labai gerą gynėjų grandį. Jie ne tik meta, bet ir gerai skirsto kamuolius. Be to, patirties įnešė Joe Inglesas, grįžo Sofoklis Schorstanitis. Tai ilgą atsarginių suolą turinti komanda. Mums reikės sirgalių pagalbos. Tikiuosi, kad jie grįš. „Lietuvos rytas“ to nusipelnė. Tai grupė gerų vyrukų. Visi žaidžia komandinį krepšinį. Jie nusipelnė palaikymo. Vis dėlto mums patiems atėjo metas pradėti žaisti.