Naujienų srautas

Sportas2026.02.24 21:25

Meksikos lyderė sako garantuojanti saugumą per Pasaulio futbolo čempionatą Gvadalacharoje

BNS 2026.02.24 21:25
00:00
|
00:00
00:00

Meksikos prezidentė Claudia Sheinbaum antradienį pareiškė garantuojanti futbolo sirgalių saugumą per smurto krečiamame Gvadalacharos mieste šią vasarą vyksiančias Pasaulio futbolo čempionato rungtynes.

C. Sheinbaum pabrėžė, kad birželio mėnesį į miestą stebėti ketverių rungtynių atvyksiantiems sirgaliams pavojaus nėra.

Šie komentarai nuskambėjo po smurto bangos, kilusios dėl kariuomenės operacijos, per kurią buvo nukautas liūdnai pagarsėjęs narkobaronas Nemesio Oseguera, pravarde „El Mencho“.

„Chalisko naujosios kartos kartelio“ (CJNG) vadeiva sekmadienį buvo sužeistas per susišaudymą su kariais Tapalpos mieste Chalisko valstijoje ir mirė skraidinamas į sostinę Meksiką, pranešė kariuomenė.

Žinia apie jo mirtį sukėlė smurto protrūkius: kartelio nariai blokavo kelius 20 valstijų, padeginėjo transporto priemones ir verslo įmones.

Per reidą prieš N. Oseguerą ir vėlesnius susirėmimus žuvo mažiausiai 27 saugumo pajėgų nariai, 46 įtariami nusikaltėliai ir vienas civilis, pranešė institucijos.

Chaliske paspruko mažiausiai 23 kaliniai, kai jų kalėjimą apšaudė nusikalstamos grupuotės, teigė valstijos saugumo sekretorius.

Už N. Osegueros galvą JAV buvo paskyrusios 15 mln. dolerių (12,73 mln. eurų) premiją.

Savaitgalį kartelio nariams siautėjant, išsigandę gyventojai slapstėsi, o turistai glaudėsi viešbučiuose.

Nors ramybė iš esmės sugrįžo, daugelis įmonių pirmadienį dar buvo uždarytos.

Vyriausybė į Chaliską – vieną iš šių metų pasaulio futbolo čempionato miestų šeimininkų – pasiuntė papildomus 2,5 tūkst. karių, tad nuo sekmadienio dislokuotų karių skaičius pasiekė 10 tūkstančių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi