Savaitgalį Kauno sporto halėje vyko 2026 metų Lietuvos standartinių šokių čempionatas ir pirmenybės, subūrę stipriausias šalies sportinių šokių poras. Dvi dienas trukusiame renginyje netrūko įtemptų kovų, elegancijos ir aukščiausio meistriškumo pasirodymų, rašo dancesport.lt.
Šeštadienį paaiškėjo nacionaliniai čempionai skirtingose amžiaus grupėse, sportininkai kovojo ne tik dėl titulų, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvai Europos bei pasaulio čempionatuose. Sekmadienį aikštelėje dominavo pirmenybių dalyviai, demonstravę augantį profesionalumą ir didelį potencialą.
Suaugusiųjų grupės finalo kova dėl aukso buvo itin atkakli, čempionus ir vicečempionus skyrė vos 0,06 balo. Naujaisiais Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Marius Ilčiukas ir Domilė Šemeškevičiūtė, iš viso surinkę 181,75 balo.
Sidabro medaliai atiteko Simonui Seikauskui ir Liucijai Norušaitei, kurie finale surinko 181,69 balo. Bronzos medalius pelnė Aurimas Meška ir Gabija Damašiūtė, surinkę 169,20 balo.
Jaunimo iki 21 metų grupėje Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė. Sidabro medaliai atiteko Ryčiui Ašeriškiui ir Izabelei Žymančiūtei, o bronza Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei.
Tuo tarpu jaunimo grupėje čempionų titulą iškovojo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė. Sidabro medaliai atiteko Karoliui Lynikui ir Evitai Ivanauskaitei, bronzos Taurui Grigaliūnui ir Gabrielei Uldukytei.
Jaunių II grupėje Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Augustas Uža ir Gabrielė Juknevičiūtė. Sidabro medaliai atiteko Herkui Kasperavičiui ir Izabelei Bajor, o bronzos apdovanojimus pelnė Kajus Kaušas ir Auksė Stuopelytė.
Jaunių I grupėje Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Mantvydas Švambaris ir Lėja Kasparaitė. Sidabro medaliai atiteko Kajui Norkui ir Danielei Andrulytei, o bronzos apdovanojimus pelnė Jonas Dubickas ir Elija Marcinkutė.
Senjorų I kategorijoje Lietuvos čempionais tapo Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė Lydekaitienė (Kauno „Sūkurys“). Sidabro medaliai atiteko Evaldui Makrickui ir Ekaterinai Makrickienei (Kauno „Danza M“).
Senjorų II grupėje aukso medalius iškovojo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė. Antri liko Artūras Bučinskas ir Audrė Bučinskienė, trečiąją vietą užėmė Saulius Ižganaitis ir Laura Skamarakienė.
Senjorų III grupėje čempionų titulą iškovojo Rytis Mikulėnas ir Sandra Bielinienė. Sidabro medaliai atiteko Nikolajui Urbanovičiui ir Natalijai Tuchto, bronzos – Audriui Blažiui ir Erikai Blažienei.
Senjorų IV grupėje Lietuvos čempionais tapo Jurijus Taurinskas ir Liudmila Taurinskienė, o antrąją vietą užėmė Raimundas Mickūnas ir Audronė Mickūnienė.
Jaunučių I grupėje Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Jonas Cvirka ir Lukrecija Navickaitė. Sidabro medaliai atiteko Adomui Lapinskui ir Luknei Macaitei, o bronzos apdovanojimus pelnė Neitas Šuopys ir Izabelė Diktanaitė.
Jaunučių II grupėje Lietuvos standartinių šokių čempionais tapo Herkus Daržinskas ir Izabelė Semaškaitė. Sidabro medaliai atiteko Armandui Maziliauskui ir Rachelei Gibiežaitei, o bronzos apdovanojimus pelnė Majus Seikauskas ir Gabrielė Burmonaitė.
Čempionato programą papildė ir solo šokėjų grupės, kuriose sportininkės varžėsi individualioje įskaitoje. Solo jaunimo grupėje Lietuvos standartinių šokių čempione tapo Milena Kamarauskaitė. Sidabro medalis atiteko Austėjai Gobytei.
Suaugusiųjų solo grupėje Lietuvos standartinių šokių čempione tapo Indrė Kanaporytė. Sidabro medalis atiteko Godai Radavičiūtei, o bronzos apdovanojimą pelnė Olga Solovjova.

