Sportas

2012.07.28 01:52

Londono vasaros olimpinės žaidynės – atidarytos

LRT.lt 2012.07.28 01:52

Penktadienio vakarą iškilminga ceremonija, trukusia daugiau nei pusketvirtos valandos, atidarytos Londono olimpinės vasaros žaidynės. Apie jų pradžią paskelbė Jungtinės Karalystės karalienė Elisabeth II. Nors paprastai olimpinę ugnį stadione įžiebia garsus sportininkas, šįkart ši užduotis buvo patikėta grupelei jaunų ir dar pasauliui nežinomų sportininkų.

Penktadienio vakarą iškilminga ceremonija, trukusia daugiau nei pusketvirtos valandos, atidarytos Londono olimpinės vasaros žaidynės. Apie jų pradžią paskelbė Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II. Nors paprastai olimpinę ugnį stadione įžiebia garsus sportininkas, šįkart ši užduotis buvo patikėta grupelei jaunų ir dar pasauliui nežinomų sportininkų.

O deglą, kurio ugnimi buvo įžiebta ugnis, kateriu Temzės upe atgabeno garsus Britanijos futbolininkas Davidas Beckhamas su jauna kolege.

Londone vasaros olimpiada vyksta jau trečią kartą – tai vienintelis miestas pasaulyje, tiek kartų surengęs olimpines žaidynes. „Olimpinės žaidynės grįžta namo, tai nuostabi sportą mylinti šalis, čia yra modernūs sporto namai“, – per ceremoniją sakė Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Jacques`as Rogge`as.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad šios žaidynės ypatingos dar ir tuo, jog pirmąkart istorijoje visų šalių komandose yra moterų.

Ceremoniją pradėjo Didžiosios Britanijos istoriją ir pasiekimus apžvelgiantis meninis šou „Stebuklų šalis“, kurį režisavo Danny Boyle`as. Po spektaklio pražygiavo 204 šalių delegacijos. Pirmieji kaip visada žengė olimpinių žaidynių pradininkai graikai, o paskutiniai į stadioną įžygiavo šeimininkai britai.

Lietuvos delegacija žygiavo 110-a. Mūsų šalies vėliavą nešė disko metikas Virgilijus Alekna, į Londoną kol kas atvykęs tik dėl atidarymo ceremonijos. Sportininkas šeštadienį dar grįš į Lietuvą, ir į Londoną dalyvauti varžybose vėl atvyks rugpjūčio 4 d.   

Ceremonijos pabaigoje žodį tarė J. Roge`as, karalienė Elizabeth II paskelbė Olimpiados pradžią, pakelta olimpinė vėliava, atliktas olimpinis himnas, atletai ir treneriai davė simbolines priesaikas garbingai kovoti Olimpiadoje, įžiebta olimpinė ugnis. Po to – fejerverkai ir P. MacCartney daina.

Šeštadienį Olimpiadoje startuos Lietuvos irkluotojai, plaukikai ir dviratininkai. Varžybas transliuos LRT Televizija.