Sportas

2013.10.29 13:58

P. Motiejūnas: „Pasiūlėme I. Zourui kompensaciją“

lrytas.lt 2013.10.29 13:58

Kauno „Žalgirio“ vadovų sprendimas atleisti vos kelis mėnesius su klubu dirbusį Ilią Zourą, klubui gali kainuoti labai brangiai. Dvejus metus galiojusią sutartį nutraukusius buvusius darbdavius graikas žada paduoti į teismą. Savo ruožtu, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas vis dar tikisi, kad pavyks susitarti taikiai, praneša „Žinių radijas“.

Kauno „Žalgirio“ vadovų sprendimas atleisti vos kelis mėnesius su klubu dirbusį Ilią Zourą, klubui gali kainuoti labai brangiai. Dvejus metus galiojusią sutartį nutraukusius buvusius darbdavius graikas žada paduoti į teismą. Savo ruožtu, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas vis dar tikisi, kad pavyks susitarti taikiai, praneša „Žinių radijas“.

– Kol kas vienintelis kaltinimas, kurį metate I. Zourui, yra nesusikalbėjimas dėl jaunimo. Ar dažnai su treneriu kalbėjote, kad jis dirba ne taip, kaip žadėjo, ir kad jaunimas žaidžia per mažai?

– Mes kalbėjome nuo pat pradžių, kokia turėtų būti komanda. Kalba buvo tokia, kad mes turėtume nejausti streso, žaisti laisvą žaidimą ir tas jaunimas turi jausti tiek trenerio, tiek komandos pasitikėjimą. Ta kalba buvo nuo pat vasaros, prieš pasirašant sutartį, nes matėme, kokios klubo galimybės.

– Bet juk pamatėte, kad pirmose rungtynėse to nėra, antrose taip pat nėra. Ar tada nebuvo bandymų išsiaiškinti?

– Iš pradžių nebuvo rinktinės žaidėjų, nebuvo Šarūno Jasikevičiaus, tai tas jaunimas žaidė daug, ir viskas atrodė labai gražiai, viskas ėjo nebloga vaga. Viskas prasidėjo nuo rungtynių su Kazanės „Uniks“.

– I. Zouro agentas Obradas Fimičius argumentuoja, kad jaunimas Eurolygai dar nepasiruošęs. Juk yra tiesos...

– Mes ir nesakome, kad jie pasiruošę būti lyderiais. Mes gi turime juos auginti, o sėdėdami ant suolo jie niekada nepasiruoš. Mes gi neteigiame, kad jie yra Eurolygos lygio žaidėjai, tačiau turime 3–4 metų planą, kaip mums grąžinti skolas ir išgyventi. Tai jeigu mes šį sezoną sužaisime tik su 6–8 vyresniais ir po metų turėsime kitus žaidėjus pirkti, nes šitas jaunimas bus užsisėdėjęs, tai tikrai nieko gero nebus.

– Jei jau užsiminėte apie skolas, tai tas pats I. Zouro agentas užsiminė, kad skųs „Žalgirį“ teismui. Brangus malonumas, jei iš tikrųjų taip atsitiktų. Tiesa?

– Vis dar tikiuosi, kad praėjus emocijoms ir šiek tiek laiko, mes dar galėsime susitarti gražiuoju. Mes tikrai geranoriškai žiūrime į trenerį ir nėra čia jokių asmeninių pykčių. Tiesiog yra treneriai, kurie gali dirbti su tuo, kas yra, ir yra tie, kurie negali. Aš tikiuosi, kad mes susitarsime, o jei bus teismas, tai bus, ką padarysi. Toks darbas.

– Ką reiškia susitarti gražiuoju? Sumokėti kelių mėnesių kompensaciją?

– Taip, mes pasiūlėme jam kelių mėnesių kompensaciją ir laukiame atsakymo.

– Kiek kainuotų „Žalgiriui“ pačiu blogiausiu atveju?

– Čia jau teismas parodys. Labai daug aplinkybių gali tą lemti. Sunku prognozuoti.

– Sakote, kad I. Zouros nesusitvarkė. Kodėl manote, kad susitvarkys Saulius Štombergas? Ne per didelė rizika?

– Mes nebijome. Tokia situacija yra, kad mes galvojame, kaip ir ką padaryti. Sauliumi mes pasitikime, nes jis kaip žaidėjas yra žaidęs aukščiausiu lygmeniu. Ten, kur buvo kaip treneris, jis susitvarkė labai neblogai. Mes neturime ką prarasti. Mes norime lietuviškos komandos. Dabar turime jauną lietuvį trenerį ir galvojame apie ateitį. Tikime, kad jam pavyks ir viską darysim, kad jam pavyktų, ir jį palaikysim. S. Štombergas – vienas perspektyviausių jaunų trenerių. Jis gali užaugti į gerą vyriausiąjį trenerį. Geriau suteikti galimybę savam lietuviui, negu kažko ieškoti.

– I. Zouros minėjo, kad komanda bus pasiruošusi žaisti paskutinę spalio dieną. Gal vertėjo tas kelias dienas luktelėti?

– Kas iš to laukimo? Mums nereikia laimėti vienerių rungtynių. Mūsų tikslai – patekti į TOP 16 ir laimėti LKL. Sezonas ilgas. Žaidimas nuo pat pradžių buvo toks pat ir nelabai kas keitėsi. Mes galime laimėti prieš Strasbūro ekipą – tai faktas, bet reikia žiūrėti plačiau. Problemos matėsi, žiūrint į ilgalaikę ateitį.

– Senokai buvo žinių apie Ukrainos banką. Gal yra kokių naujienų?

– Kol kas ne. Laukiame žinių. Jokių rezultatų nėra, tiesa, maži žingsneliai daromi į priekį, bet nėra dar galutinio žingsnio. Mes iš klubo pusės viską padarėme ir norime, kad tas sandoris įvyktų kuo greičiau.