Sportas

2015.09.08 13:45

I. Zouro agentas: „Žalgiris“ nežino, ką daro

Vasarą sugrįžęs į Kauno „Žalgirio“ komandą Ilias Zouros antrą kartą užmynė ant to paties grėblio. Trenerio iš Graikijos agentą Obradą Fimičių apstulbino žinia, jog jo klientas vėl atleidžiamas iš pareigų nesulaukus nė spalio pabaigos. „Nebežinau, ko iš šios komandos tikisi vadovai. Nugalėti Madrido „Real“ su tokia sudėtimi? Nesu tikras, kad tai įmanoma“, – galvą kraipė I. Zouro atstovas.

Vasarą sugrįžęs į Kauno „Žalgirio“ komandą Ilias Zouros antrą kartą užmynė ant to paties grėblio. Trenerio iš Graikijos agentą Obradą Fimičių apstulbino žinia, jog jo klientas vėl atleidžiamas iš pareigų nesulaukus nė spalio pabaigos. „Nebežinau, ko iš šios komandos tikisi vadovai. Nugalėti Madrido „Real“ su tokia sudėtimi? Nesu tikras, kad tai įmanoma“, – galvą kraipė I. Zouro atstovas.

Prieš dvejus metus tuometis „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas išspyrė graiką jau po pirmų Eurolygos rungtynių.

Nors šiemet skolų nukamuotas Lietuvos čempionų klubas subūrė kur kas mažiau konkurencingą sudėtį, jo vadovų kantrybės taurė prisipildė beveik taip pat greitai.

Nesėkmių Eurolygoje prieš Madrido „Real“ (Ispanija) ir Milano „Emporio Armani“ (Italija) komandas bei sensacingo pralaimėjimo sekmadienio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse su „Šiauliais“ pakako, kad „Žalgiris“ antrą kartą atleistų 47-erių specialistą sezonui nė neįsibėgėjus.

„Tai – labai neteisingas sprendimas. Nuo sezono pradžios prabėgo per mažai laiko, kad būtų galima imtis tokių rimtų žingsnių. Nebežinau, ko iš šios komandos tikisi klubo vadovai. Nugalėti Madrido „Real“ su tokia sudėtimi? Nesu tikras, kad tai įmanoma. Toks sprendimas tik parodo, kad klubas nežino, ką daro“, – kalbėdamas su DELFI, apmaudą liejo O. Fimičius.

Komentuodamas sprendimą atsisveikinti su I. Zouru, „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas teigė, jog graikas per mažai pasitikėjo jaunais komandos žaidėjais. O. Fimičiui atrodo, kad treneris neturėjo kitos išeities.

„Paaiškinimai, kuriuos klubas man išsakė, yra neprofesionalūs. Gal vadovai tikėjosi, jog jaunimas žais po 20–30 minučių Eurolygoje? Bet juk nė vienas iš tų jaunų vaikinų dar nėra pasiekę tokio lygio, kad galėtų tai daryti jau dabar“, – kalbėjo serbas.

Primename, kad praėjusį birželį „Žalgiris“ su I. Zouru pasirašė dvejų metų kontraktą. Pirmąsyk prie Kauno ekipos vairo graikas stovėjo nuo 2011 metų sausio iki spalio ir padėjo klubui švęsti pergales Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre, Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygose.

Tąkart palikti Lietuvą I. Zourui teko po pralaimėjimo pačiose pirmose Eurolygos rungtynėse Maskvos CSKA krepšininkams. Netrukus I. Zouros kreipėsi į Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) arbitražo teismą, kuris graikui priteisė 156 tūkst. eurų (daugiau nei 0,5 mln. litų) kompensaciją už vienašališkai nutrauktą kontraktą.

„Situacija – labai panaši į ankstesnę. Tiesiog nesuprantu, kam „Žalgiris“ pasirašė sutartį su mano klientu, jei iškart jį atleido“, – pyko O. Fimičius.

Primename, kad I. Zourą nuspręsta pakeisti buvusiu jo asistentu Sauliumi Štombergu, kuris naujose pareigose debiutuos ketvirtadienio Eurolygos dvikovoje Kaune su Strasbūro SIG (Prancūzija) klubu.

„Nuo pat vasaros kalbėjome su treneriu (I. Zouru – DELFI), braižėme klubo viziją ir strategiją. Atrodė, kad nuomonės sutapo, komanda buvo suformuota atsižvelgiant į ribotas galimybes. Bet prasidėjus sezonui pamatėme, kad tos strategijos treneris nebesilaiko, eina kita linkme. Galutinis taškas buvo pralaimėjimas „Šiauliams“ namuose – tai yra gėda, tai netoleruotina. Nusprendėme nelaukti“, – permainas trenerių štabe aiškino P. Motiejūnas.

„Daugumą jaunų žaidėjų esu treniravęs ir neblogai juos pažįstu, o su vyresniais dar pats esu žaidęs. Gal man lengviau bus rasti bendrą kalbą su jais. Visiems duosiu galimybę parodyti, kad yra talentingi vaikai.

Situacija nėra lengva, sezonas – sunkus. Man irgi nebuvo lengva priimti tokį pasiūlymą, bet toks trenerių darbas. Už gerus rezultatus mus giria, už blogus – atsisako. Tas pats laukia ir manęs. Šiuo metu komandos žaidimas tikrai nėra geriausias, yra problemų ir gynyboje, ir puolime, komanda neatrodo susižaidusi. Tikiuosi, kad žingsniuosime į priekį ir išlaikysime „Žalgirį“ aukštumoje“, – kalbėjo S. Štombergas.