Sportas

2012.07.26 16:32

Kinija: Londone iškovosime trečdaliu mažiau aukso medalių nei namuose

LRT.lt2012.07.26 16:32

Kinija mano, kad Londono olimpinėse žaidynėse jos sportininkai iškovos trečdaliu mažiau aukso medalių nei Pekino olimpiadoje 2008 metais ir medalių lentelėje užims antrą vietą po JAV, praneša AFP.

Kinija mano, kad Londono olimpinėse žaidynėse jos sportininkai iškovos trečdaliu mažiau aukso medalių nei Pekino olimpiadoje 2008 metais ir medalių lentelėje užims antrą vietą po JAV, praneša AFP.

Kinijos olimpinės misijos vadovo pavaduotojas Xiao Tianas sakė, jog statistika rodo, kad paskutinių olimpinių žaidynių šeimininkai kitose žaidynėse praranda 32 proc. aukso medalių ir medalių apskritai.

„Pekine mes buvome šalis šeimininkė, taigi mes turėjome 51 aukso medalį ir 100 medalių apskritai. Čia mes nesame šeimininkai. Bet Kinijos delegacija dės visas pastangas, kad pasiektų geriausių rezultatų“, – kalbėjo Xiao Tianas žurnalistams Londono olimpiniame parke.

2008-aisiais Kinija 15 aukso medalių aplenkė JAV – prieš tai trejose olimpinėse žaidynėse amerikiečiai buvo medalių lentelės viršuje.

Kinų skaičiavimais, jų sportininkai Londone gali laimėti 35 aukso medalius – 1 mažiau nei JAV Pekine. Tačiau Kinija nuolat mažina savo perspektyvas prieš didelius renginius ir toks medalių skaičiaus kritimas būtų didelis siurprizas.

Į Londono žaidynes atvyko 396 Kinijos atletai. Jie vis dar dominuoja  pagrindinėse savo sporto šakose: šuoliuose į vandenį, stalo tenise, badmintone, šaudyme, sunkiojoje atletikoje, gimnastikoje. Be to, šiemet jų plaukikų komanda stipresnė nei 2008 metais.

Anot analitikų, Kinija, kuri išplėtė bendradarbiavimą su užsienio treneriais ir ekspertais, taip pat turi dideles galimybes iškovoti medalius tekvondo, dziudo, moterų vandensvydžio, moterų tinklinio, moterų paplūdimio tinklinio šakose.

Nors Londono žaidynių atidaryme Kinijos vėliavą neš NBA žaidėjas Yi Jianlianas, pasak Xiao Tiano, Kinijos silpniausia vieta yra sporto šakos, kuriose naudojamos kamuolys.

„Šiuo metu laimėti medalį krepšinyje ar kituose žaidimuose su kamuolius mums labai sunku. Tai mūsų silpnoji vieta“, – pažymėjo Kinijos olimpinės misijos atstovas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.