Naujienų srautas

Sportas2012.07.26 14:15

Baltarusija neigia boikotuosianti Londono olimpiadą

ELTA 2012.07.26 14:15

Baltarusija neketina boikotuoti Londono olimpinių žaidynių po to, kai prezidentui Aleksandrui Lukašenkai nebuvo duotas leidimas atvykti į Didžiąją Britaniją. 

Baltarusija neketina boikotuoti Londono olimpinių žaidynių po to, kai prezidentui Aleksandrui Lukašenkai nebuvo duotas leidimas atvykti į Didžiąją Britaniją.

Tai ketvirtadienį „RIA Novosti“ sakė sporto ir turizmo ministras Vladimiras Nestrerovičius.

A. Lukašenka nebuvo akredituotas olimpinėse žaidynėse dėl dalyvavimo pažeidžiant tarptautinius standartus per Baltarusijos prezidento rinkimus 2010 metų gruodžio 19 dieną, taip pat dėl pilietinės visuomenės ir demokratinės opozicijos slopinimo, trečiadienį pranešė britų ambasada Baltarusijoje.

Be kita ko, A. Lukašenka yra Nacionalinio olimpinio komiteto vadovas. Prezidentas lankėsi 2008 metais vykusiose Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse, tačiau Didžioji Britanija nusprendė nedaryti išimties ir neatleisti jo nuo Europos Sąjungos (ES) sudaryto asmenų sąrašo, kuriems draudžiama įvažiuoti į ES, teigiama ambasados pranešime.

„Ruošimasis dalyvavimui olimpinėse žaidynėse tęsiasi, – paklaustas apie gandus dėl boikoto sakė V. Nestrerovičius. – Mes visiškai nenorime energiją eikvoti tam, kas nesusiję su pagrindine užduotimi.“

Olimpinės žaidynės Londone prasidės liepos 27 dieną, penktadienį, ir tęsis iki rugpjūčio 12 dienos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi