Sportas

2015.09.08 13:45

Dėl bilieto į pasaulio futbolo čempionatą kovos Portugalija ir Švedija

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Pirmadienį FIFA būstinėje Ciuriche, Šveicarijoje, įvyko atkrintamųjų varžybų į 2014 metų pasaulio futbolą čempionatą Brazilijoje burtų traukimo ceremonija. Jos metu antras vietas atrankos ciklo grupėse užėmusios Europos rinktinės buvo suskirstytos į keturias poras.

Pirmadienį FIFA būstinėje Ciuriche, Šveicarijoje, įvyko atkrintamųjų varžybų į 2014 metų pasaulio futbolą čempionatą Brazilijoje burtų traukimo ceremonija. Jos metu antras vietas atrankos ciklo grupėse užėmusios Europos rinktinės buvo suskirstytos į keturias poras.

Aštuonios rinktinės, atsižvelgiant į FIFA reitingą, buvo padalintos į du krepšelius: pirmąjį sudaro Portugalija (14), Graikija (15), Kroatija (18) ir Ukraina (20), o antrąjį – Prancūzija (21), Švedija (25), Rumunija (29) ir Islandija (46).

Bene didžiausią ažiotažą kels pati pirmą ištraukta pora – Portugalija su Cristiano Ronaldo ir Švedija su Zlatanu Ibrahimovičiumi.

Intrigos neturėtų trukti ir kitose akistatose, kuriose Ukraina susitiks su Prancūzija, lietuvių grupėje žaidusi Graikija – su Rumunija, o atrankos varžybų sensacija Islandija – su Kroatija.

Visos poros:

Portugalija – Švedija

Ukraina – Prancūzija

Graikija – Rumunija

Islandija – Kroatija

Lemiamame etape bus žaidžiami du mačai – lapkričio 15 ir 19 dienomis.

Keturios šių porų nugalėtojos prisijungs prie kitų devynių Europos komandų, kurios jau užsitikrino kelialapius į Braziliją. Tai – Belgija, Italija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija ir titulą ginanti Ispanija. Visos jos laimėjo savo grupės varžybas.

Bilietus į finalinio pasaulio čempionato etapą, kurio burtai bus traukiami gruodžio 6 dieną Bahijoje, Brazilijoje, turi dar 12 pasaulio rinktinių – Brazilija, Argentina, Australija, Čilė, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Japonija, Pietų Korėja ir JAV.

Kitos atkrintamųjų varžybų poros:

Tarptautinės

Jordanija – Urugvajus (lapkričio 13 ir 20 d.)

Meksika – Naujoji Zelandija (lapkričio 13 ir 20 d.)

Afrikos

Nigerija – Etiopija (pirmas mačas - 2:1, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Senegalas – Dramblio Kaulo Krantas (1:3, atsakomasis - lapkričio 16 d.)

Kamerūnas – Tunisas (0:0, atsakomasis - lapkričio 17 d.)

Egiptas – Gana (1:6, atsakomasis - lapkričio 19 d.)

Alžyras – Burkina Fasas (2:3, atsakomasis - lapkričio 19 d.).

Iš viso atrankoje į planetos pirmenybes kovojo 203 šalys, tarp jų - 53 iš Europos.

Nepasisekė B grupėje antrai likusiai Danijai, kuri pagal surinktus taškus tarp antrųjų rinktinių liko paskutinė, devinta, ir į atkrintamąsias varžybas nepateko.

DELFI primena, kad 2014 metų pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 - liepos 13 dienomis dvylikoje Brazilijos miestų. Tai bus antras kartas istorijoje, kai pirmenybes priims Brazilija (1950 m. finale Urugvajus 2:1 įveikė šeimininkus brazilus).