Naujienų srautas

Sportas2015.02.12 21:38

Olimpinė krepšinio arena: laikinas meno kūrinys

basketnews.lt 2015.02.12 21:38

Dar niekada olimpiniam krepšiniui turnyrui arena nebuvo pastatyta taip greitai. Dar greičiau po olimpiados jos nebeliks.    

Dar niekada olimpiniam krepšiniui turnyrui arena nebuvo pastatyta taip greitai. Dar greičiau po olimpiados jos nebeliks.

Akį traukianti balto masyvo Londono krepšinio arena yra laikina. Ji buvo pastatyta specialiai olimpinėms žaidynėms, o po parolimpinių žaidynių bus išmontuota ir perdirbta arba parduota.

Realiausias arenos pirkėjas – gana netikėtas. Londono arenos savininkai derasi su 2016 metų Rio De Žaneiro olimpiados organizatoriais.

„Žinau, kad kalbos su brazilais dėl arenos pardavimo yra labai pozityvios“, – teigė sporto komplekso vadybininkas darbui su žiniasklaida Stuartas Bussas.

„Krepšinis Britanijoje nėra itin populiarus, todėl nėra natūralios paklausos tokiam statiniui, – aiškino Bussas. – Kai kurios Londono olimpinių žaidynių arenos yra pastatytos trumpam laikotarpiui, o krepšinio arena – viena iš jų.“

12 tūkst. žiūrovų talpinanti arena pastatyta per 18 mėnesių. Tai greičiausiai išdygusi olimpinė krepšinio arena per visą žaidynių istoriją ir tokiam tempui daugiausiai įtakos turėjo tai, kad statinys – laikinas. Skaičiuojama, kad statant įprastą areną, darbai būtų užtrukę 2-3 kartus ilgiau.

Lygiai taip pat arenos statytojai sutaupė pinigų. Arena kainavo apie 62 mln. JAV dolerių (apie 179 mln. litų) ir tai 3-4 kartus mažiau, nei būtų kainavęs nuolatinis pastatas.

Šioje arenoje vyks vyrų ir moterų krepšinio turnyro grupės varžybos. Vyrai atkrintamosioms varžyboms persikels į talpesnę „North Greenwich“ areną, o moterys Londono arenoje dar sužais ketvirtfinalio mačus.

Kai krepšinis paliks šią areną, į ją atsikraustys rankininkai, kurie čia žais pusfinalio ir finalo mačus.

Parolimpinėse žaidynėse Londono krepšinio arenoje varžysis vežimėlių krepšinio ir vežimėlių regbio sporto šakų atstovai. Po šių žaidynių arena bus išmontuota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi