Sportas

2015.09.08 13:45

Legendiniai mūšiai: Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“

zalgiris.lt, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ klubų akistata visada sulaukia ažiotažo ir prikausto krepšinio gerbėjų dėmesį. Nepaisant dažnai skirtingų komandų biudžetų, daugkartinių Lietuvos ir Ispanijos čempionų dvikovos būna ypač gražios ir intriguojančios.

Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ klubų akistata visada sulaukia ažiotažo ir prikausto krepšinio gerbėjų dėmesį. Nepaisant dažnai skirtingų komandų biudžetų, daugkartinių Lietuvos ir Ispanijos čempionų dvikovos būna ypač gražios ir intriguojančios.

Tai iliustruoja ir prieš pirmąsias šio sezono Eurolygos rungtynes Žalgiris.lt paruoštas video klipas.

Kauno „Žalgiris“ ir Madrido „Real“ į aikštelę dar kartą žengs penktadienį, spalio 18 d., „Žalgirio“ arenoje.

Kad „Žalgirio“ ir „Real“ mūšiai yra įnirtingi, buvo galima įsitikinti ir praėjusį sezoną, kai šių varžovų keliai buvo susikirtę Eurolygos „Top 16“ etape. Pirmose rungtynėse Madride iš pradžių žalgiriečiai buvo įgiję 10 taškų persvarą, po to iniciatyvą perėmė šeimininkai, kol galiausiai nuo pergalės „Žalgirį“ skyrė 9 sekundės gynybos. Deja, per tą laiką Sergio Rodriguezas švystelėjo tritaškį iš kampo ir kauniečiai turėjo grįžti namo nuleidę galvas 74:75.

Susitikus Kaune, atrodė, kad „Žalgiris“ yra dar arčiau pergalės, kai likus žaisti 90 sekundžių turėjo 7 taškų pranašumą. Tačiau ispanai sugebėjo išplėšti pratęsimą, kurį abi komandos sužaidė itin rezultatyviai (21:20). Nors tritaškį pataikė net Robertas Javtokas, „Real“ palaužė žalgiriečius 105:104.

Atmetus šiuos du neįtikėtinai pasibaigusius mačus, likęs „Žalgirio“ ir „Real“ kovų santykis Europos klubiniuose turnyruose yra 5–5.

Prieš penkerius metus Marcuso Browno ir Jono Mačiulio vedama komanda „Top 16“ etape vos nepatiesė ispanų Madride (85:88) ir vėliau pralaimėjo Kauno sporto halėje 69:83, tačiau ankstesnėse dvikovose dažniau triumfuodavo žalgiriečiai.

1985–1986 m. mūšiuose „Žalgiris“ abu kartus buvo pajėgesnis už „Real“ krepšininkus – 95:87 namuose ir 98:95 išvykoje. Po metų komandos pasidalijo po pergalę: mūsiškiai laimėjo Kaune (91:83), ispanai – Madride (104:96).

Įspūdinga kova vyko ir 1989–1990 m. Europos taurės turnyro pusfinalyje. Savo auksinio laikotarpio lyderius jau praradęs „Žalgiris“ Ispanijoje pralaimėjo 80:93 ir namuose turėjo panaikinti 13 taškų deficitą. Žalgiriečiai buvo labai arti tikslo, kai nuo suolelio pakilęs Darius Lukminas smeigė vieną tritaškį po kito ir pelnė net 26 taškus, bet garsaus NBA trenerio George‘o Karlo treniruojama „Real“ žengė į finalą pralaimėdama 77:89.

Kitos dvikovos su „Real“ ekipa kauniečiams reikėjo laukti beveik dešimtmetį. Kitą sezoną po triumfo Eurolygoje nukraujavęs „Žalgiris“ su Mindaugu Timinsku priešakyje dar laimėjo Madride 70:60, bet Kauno sporto halėje nusileido 65:67.

„Žalgirio“ ir „Real“ klubų tarpusavio rungtynių santykis: