Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Bosnių siautėjimo Kauno stadione kaina – mažiausiai 10 tūkst. litų

Trečiadienio rytas Kaune prasidėjo skaičiuojant nuostolius po vakarykščių futbolo rungtynių. Belieka tik spėlioti, kas būtų atsitikę, jei bosniai rungtynes lietuviams būtų pralošę ir nepatekę į  2014 metų pasaulio futbolo čempionatą.

Trečiadienio rytas Kaune prasidėjo skaičiuojant nuostolius po vakarykščių futbolo rungtynių. Belieka tik spėlioti, kas būtų atsitikę, jei bosniai rungtynes lietuviams būtų pralošę ir nepatekę į  2014 metų pasaulio futbolo čempionatą.

S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktoriaus pavaduotojas Aurimas Radzevičius teigė, kad nuostoliai gali siekti ne mažiau nei 10 tūkst. litų. Tiksli suma paaiškės viską įvertinus.

„Vaizdas kaip po gerų rungtynių gerame Europos stadione“, – juokavo A. Radzevičius, šįryt vaikštinėdamas po tribūnas.

Jis skaičiavo, kad išlupta daugiau kaip 200 kėdžių, nuo petardų apdegė dalis bėgimo takų dangos.

„Tribūnų konstrukcijos nepažeistos, o nuostolius atlygins – turime sutartis su Lietuvos futbolo federacija. Be to, neturime niekur skubėti, galime ramiai tvarkytis, futbolo sezonas jau baigiasi“, – kalbėjo sporto centro direktoriaus pavaduotojas.

A. Radzevičius minėjo, jog plastikines kėdes išlupti nėra labai sunku, tačiau pasistengti reikia. Bet bosnių sirgalių šėlsmo, jo teigimu, nėra ko lyginti su lenkų futbolo aistruoliais. Jie ne tik buvo išlupę daug daugiau kėdžių, bet ir sugebėjo pažeisti net tribūnų konstrukcijas.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos pamainos vyriausioji gydytoja Virginija Barankevičienė teigė, jog pagalbos prireikė vienam sirgaliui – Belgijos pilietybę turinčiam bosniui.

„Jis tikriausiai su dūminiu užtaisu ar petarda nusidegino delną. Pagalbą suteikėme vietoje, vykti į skubios pagalbos skyrių vyras atsisakė“, – sakė ji.

Kauno policijos duomenimis, po vakarykščių rungtynių buvo sulaikyti septyni futbolo aistruoliai. Dėl sugadinto stadiono inventoriaus policija tikslina aplinkybes. Siautusiems aistruoliams gresia ieškiniai dėl žalos atlyginimo. Po futbolo rungtynių du Bosnijos ir Hercogovinos futbolo fanai bandė prasiveržti pro apsaugos darbuotojus ir patekti į stadioną, todėl buvo sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Jiems surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo.

Vis dėlto, Kauno policijos vertinimu, vakar futbolo rungtynės praėjo gana sklandžiai. Mieste grubių teisės pažeidimų nenustatyta. Bosnių futbolo sirgaliai šurmuliavo iki paryčių, todėl mieste ir prieš futbolo rungtynes, ir po jų  dirbo sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Pasak pareigūnų, futbolo fanai mieste elgėsi draugiškai, į policijos pastabas reagavo. Pareigūnų dėka buvo užkirstas kelias rimtesniems išpuoliams ar incidentams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi