Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Po istorinės pergalės bosnių sirgaliai svaidė kėdes ir petardas

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione galingai griaudėjusios bosnių sirgalių skanduotės nenutilo ir po rungtynių.

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione galingai griaudėjusios bosnių sirgalių skanduotės nenutilo ir po rungtynių.

Po Ąžuolyno prieigas pabirę apie 4 tūkstančiai bosnių audringai šventė saviškių pergalę. Dūdų gausmas, šūksniai, pirotechnikos sprogimai – visa tai stulbino aplinkinių namų gyventojus, tačiau neturėjo stebinti emocingą antradienio vakarą stadione buvusių žiūrovų. Visi jie suprato: ką tik tapo istorinio Bosnijos ir Hercegovinos futbolui įvykio liudininkais. Nė keturių milijonų gyventojų neturinčios šalies futbolininkai pateko į pasaulio čempionatą, tad ir šventė atitinkamai.

Vos nuaidėjus finalo švilpukui, apsaugos darbuotojams bei policijos pareigūnams teko pasidarbuoti ir stadione. Euforijos apimti bosnių sirgaliai ėmė veržtis į aikštę, apsaugininkai juos vaikėsi po aikštę, kol išgaudė, tad masinio svečių aistruolių įsiveržimo į veją pavyko išvengti. Netrukus iš Bosnijos fanų tribūnos ėmė skrieti kėdės, sproginėjo petardos. Buvo sulaikyti du agresyviausiai besielgiantys bosnių sirgaliai. Jie pristatyti į policijos komisariatą.

Be to, policijos pareigūnai sulaikė dar keturis bosnių aistruolius, apsivogusius alkoholio parduotuvėje. Administracinio pažeidimo protokolas surašytas ir vienam lietuviui, vairavusiam „Hummer“ automobilį ir nepaklususiam kelių eismą reguliavusio policininko nurodymams.

Iš viso svečių gerbėjai sulaužė ir į aikštę išmetė keliasdešimt plastikinių kėdžių, tačiau didesnių neramumų pavyko išvengti.

Į bosnių siautulį Lietuvos futbolo aistruoliai žiūrėjo supratingai.

Vienas ištikimiausių Lietuvos futbolo rinktinės fanų Ingvaras Butautas, Kaune palaikęs Lietuvos futbolininkus, prognozavo, kad gausaus bosnių desanto viešnagė mūsų šalyje turėtų baigtis saugiai.

Esą svečių aistruoliai pasiaus, bet namo grįš be didesnių nuostolių. I. Butauto teigimu, bosnių fanai su lietuviais nesibičiuliauja, tačiau ir atvirai nekonfliktuoja. Jo žodžiais, bosnių vizito negalima net lyginti su Lenkijos futbolo chuliganų apsilankymais, neretai pasibaigiančiais riaušėmis.

„Lenkai paprastai atvažiuoja nusiteikę agresyviai, jie ieško konfliktų. Negaliu pasakyti, kad bosniai yra labai taikūs. Per mūsų susidūrimus su jais visko yra buvę. Bet negrąžintų skolų jiems neturime. Juk jie neturi pretenzijų nei į Vilnių, nei į Pabradę. Tai dėl ko mums su aiškintis? Muštis neketiname“, – šypsojosi I. Butautas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi