Sportas

2013.10.15 15:25

Kauną okupuojantys bosnių sirgaliai baisisi miesto gatvėmis

Nerijus Povilaitis, lrytas.lt2013.10.15 15:25

Šis antradienis Kaunui neabejotinai taps įsimintina diena. Iš visos Europos į miestą plūsta Bosnijos ir Hercegovinos futbolo rinktinės sirgaliai. Prognozuojama, kad jų susirinks 6–7 tūkstančiai – tai rekordinis kada nors į Kauną atvykusių sporto aistruolių skaičius.

Šis antradienis Kaunui neabejotinai taps įsimintina diena. Iš visos Europos į miestą plūsta Bosnijos ir Hercegovinos futbolo rinktinės sirgaliai. Prognozuojama, kad jų susirinks 6–7 tūkstančiai – tai rekordinis kada nors į Kauną atvykusių sporto aistruolių skaičius.

Rytą pasitikusi masine malda margaspalvė Bosnijos ir Hercegovinos futbolo aistruolių minia jau Kauno gatvėse. Policijos pareigūnai pripažįsta, kad kol kas svečiai taikūs ir mandagūs, iki vidurdienio nė vienas jų nebuvo sulaikytas ar pristatytas į policijos įstaigas.

„Tikimės, kad šiandien kauniečiai ir miesto svečiai galės pasimėgauti aukščiausio lygio sportiniu reginiu. Viliuosi, kad šis tūkstantinės svečių minios vizitas parodys, jog skirtingų šalių aistruoliai sugeba taikiai ir džiaugsmingai švęsti“, – lrytas.lt žurnalistui sakė už viešąją tvarką mieste atsakingas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas.

Stipriai įkaušusių – nėra

Artėjant varžyboms Kauno centre vis daugėja bosnių sirgalių. Iš musulmoniškos šalies atvykę kai kurie aistruoliai baruose bei kavinėse gurkšnoja alų, tačiau stipriai įkaušusių aršuolių vis dar nesimato.

Praeivių dėmesį traukia pėsčiųjų bulvaru žygiuojančios gana įspūdingai pasipuošusių svečių kolonos. Skanduodami savo šūkius svečiai lrytas.lt žurnalistui tikino, jog su lietuvių pagalba jų rinktinė šį vakarą nugalės ir iškovos kelialapį į kitais metais vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą.

Nors uniformuotų policijos pareigūnų Kauno centre nėra labai daug, linksmai nusiteikusius svečius akylai stebi civiliais vilkintys kriminalistai. Į Laisvės alėją išsiųstos gausios kriminalinės policijos operatyvininkų pajėgos, į pavakarę jų skaičius turėtų padidėti kelis kartus.

„Šiandien bus mobilizuoti beveik visi Kauno kriminalistai“, – teigė lrytas.lt šaltiniai policijoje.

Pareigūnai kol kas rimtesnių pažeidimų nenustatė. Jeigu viskas vyks kaip iki šiol, tikėtina, jog daugiatūkstantinė bosnių armija pademonstruos kultūringą paramą savo rinktinei.

Lrytas.lt žiniomis, policijos pareigūnams jau duotas nurodymas atidžiai stebėti, ar bosnių sirgaliai nepiktnaudžiauja atsigabenta pirotechnika. Laisvės alėjoje jie susprogdino dvi petardas, tačiau rimtesnių incidentų užfiksuota nebuvo.

„Gavome informacijos, kad jie labai mėgsta sprogdinti sprogmenis. Stebime situaciją, stengsimės išlaikyti tam tikros tolerancijos ribas. Jeigu svečiai pradės mėtyti užtaisus į praeivius ar automobilius, imsimės priemonių ir juos sulaikysime. O sau po kojomis, tegul sprogdina“, – lrytas.lt žurnalistui sakė Kauno centre dirbantys teisėsaugininkai.

Po pietų bosnių sirgaliai Laisvės alėjoje ištiesė vėliavą, ant kurios užrašyta „Drakono armijos nuosavybė“.

Miestas gražus, o gatvės – tragiškos

„Palaikyti mūsų rinktinės žmonės atvažiuos iš visos Europos“, – lrytas.lt žurnalistui antradienio rytą po pamaldų Kauno mečetėje sakė bosnių aistruoliai.

Regis šie jų pažadai nėra iš piršto laužti, Kauno centre galima pamatyti nemažai automobilių su užsienio šalių valstybiniais numeriais.

Keli aistruoliai lrytas.lt žurnalistui pasakojo į Kauną atvykę automobiliu iš Švedijos.

„Ši diena mūsų rinktinei labai svarbi, todėl mes privalome būti čia ir palaikyti savo futbolininkus. Kelionė į Kauną automobiliu nebuvo sudėtinga, žinote, šiais laikais labai padeda navigacinės sistemos“, – sakė bosniai.

Automobiliu atvykę svečiai pripažino, kad jiems labai patikusi Lietuvos gamta bei rudeniškas Kaunas. Aistruoliai sakė svarstantys galimybę po rungtynių likti Kaune ir apžiūrėti miestą.

„Jūsų miestas labai gražus, tačiau gatvės tragiškos. Sunku patikėti, kaip jūs galite tokiomis gatvėmis važinėti, jos atrodo kaip po bombardavimo“, – įspūdžiais dalijosi iš Švedijos atvykę aistruoliai.

Rungtynės – vertos istorijos

Bosnijos ir Hercegovinos bei Lietuvos futbolo rinktinės antradienį S. Dariaus ir S. Girėno stadione kovos 20 valandą. Bosnijos ir Hercegovinos ekipai reikalinga pergalė, kad komanda pirmą kartą nepriklausomos šalies istorijoje patektų į pasaulio futbolo čempionatą.

Lietuviams iškovoti kelialapio į 2014 metais Brazilijoje vyksiantį čempionatą galimybių nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.