Sportas

2015.09.08 13:45

Šiaulių arena padengta smėliu: prasideda žirgų varžybos

Šiaulių arenoje penktadienį prasideda Tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Iki šiol arenoje buvo įprasta matyti krepšininkus, tenisininkus, o žirgais čia bus jodinėjama pirmą kartą.

Šiaulių arenoje penktadienį prasideda Tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Iki šiol arenoje buvo įprasta matyti krepšininkus, tenisininkus, o žirgais čia bus jodinėjama pirmą kartą.

Pasak varžybų rengėjų, priimti žirgus pradėta ruoštis kone prieš du mėnesius, nes arena nepritaikyta tokiems renginiams. Todėl į ją iš Anykščių suvežta ir supilta apie tūkstantį tonų kvarcinio smėlio su molio gabaliukais. Jis išvalytas ir specialia technika išlygintas .1800 kv. metrų ploto arena padengta 15 cm storio smėlio danga. Iki šiol konkūrų varžybos vykdavo maniežuose, todėl arenoje joms buvo ypač kruopščiai ruošiamasi.

„Pagrindiniai reikalavimai – gardai, apšilimo aikštė po stogu. Jeigu viskas klostysis gerai, kitų metų antrąjį spalio savaitgalį Šiauliuose vyks Pasaulio konkūrų varžybų etapas“, – pasakojo Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Arklidės bemaž 200 žirgų bei išjodinėjimo maniežas įrengti lauke. Semtis patirties, kaip paversti areną hipodromu, darbuotojai vyko net į Taliną. Jų teigimu, arenai tai didžiulis išbandymas, kurį palyginti galima nebent su pasiruošimu prieš porą metų vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Po jo daugiafunkcinis kompleksas buvo pritaikytas įvairioms sporto šakoms ir kultūros renginiams.

Šiaulių arenos direktorius Gintaras Radavičius teigė, kad nėra tokių sporto šakų varžybų, kurių nebūtų galima suorganizuoti: „Ir ledas čia yra buvęs. Taip pat vyko lauko teniso, futbolo, rankinio, tinklinio, žolės riedulio bei krepšinio varžybos. Manau, kad reikalui esant, čia galima ir baseiną sumontuoti.“

Jau netrukus arenoje prasidės konkūrų varžybos, jos vyks visas tris savaitgalio dienas, žirgai ne tik varžysis, bet ir žais futbolą, rodys gimnastikos elementus, per pertraukas vyks koncertai. Rengėjai tikisi, kad žirgų konkūrų varžybos Šiaulių arenoje taps kasmetiniu renginiu.