Sportas

2015.09.08 13:45

M. Balčiūnas traukiasi, grįžta A. Sabonis ir J. Kazlauskas

15min.lt 2015.09.08 13:45

Praėjusį trečiadienį susprogdinta torpeda Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) skandina tik vieną laivą: šiandien sutarta, kad iš LKF generalinio sekretoriaus pareigų atsistatydina Mindaugas Balčiūnas, o iš federacijos žadėję trauktis prezidentas Arvydas Sabonis bei viceprezidentas Antanas Guoga lieka savo postuose. Taip pat tikinama, kad po šio generalinio sekretoriaus žingsnio apie savo norą tęsti darbą Lietuvos krepšinio rinktinėje paskelbs treneris Jonas Kazlauskas.

Praėjusį trečiadienį susprogdinta torpeda Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) skandina tik vieną laivą: šiandien sutarta, kad iš LKF generalinio sekretoriaus pareigų atsistatydina Mindaugas Balčiūnas, o iš federacijos žadėję trauktis prezidentas Arvydas Sabonis bei viceprezidentas Antanas Guoga lieka savo postuose. Taip pat tikinama, kad po šio generalinio sekretoriaus žingsnio apie savo norą tęsti darbą Lietuvos krepšinio rinktinėje paskelbs treneris Jonas Kazlauskas.

„Atsiprašau visų – trenerio Jono Kazlausko, atsiprašau Pauliaus Motiejūno, atsiprašau Šarūno Marčiulionio ir kitų, ką galėjau įžeisti. Gal per karšto būdo žmogus esu... Krizė federacijoje išspręsta. Arvydas Sabonis pasakė tvirtai – „taip, aš būsiu prezidentu“. Tad nereikės rengti jokių konferencijų – dabar tik skelbsime konkursą LKF generalinio sekretoriaus pareigoms užimti. – 15min.lt iškart po uždaro pasitarimo teigė LKF viceprezidentas A. Guoga. – Mindaugas Balčiūnas šiandien parašė pareiškimą ir atsistatydina. Lietuvos krepšinio federacijoje lieka visi vadovai – prezidentu ir toliau bus visų gerbiamas Arvydas Sabonis. Ačiū Dievui, viskas išsisprendė ir daugiau jokių tragedijų nebus. Ar aš lieku? Per plauką lieku“.

M. Balčiūnas iškart po praėjusią savaitę įvykusio J. Kazlausko ir A. Sabonio pasitraukimo teigė, kad jeigu treneris sutiktų grįžti į rinktinę, M.Balčiūnas sutiktų palikti savo pareigas. LKF generalinis sekretorius ketvirtadienį savo pažadą įvykdė.

„Ši savaitė krepšinio pasauliui buvo sunki, buvo daug diskusijų ir įvairių sprendimų ieškojimų. Esu tikras, kad Lietuvos krepšinis liks stiprus ir toliau gerins savo pozicijas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Esu dėkingas M.Balčiūnui už ilgametį darbą Lietuvos krepšinio federacijoje, neabejoju, kad jis nenutols nuo krepšinio ir dirbs mūsų visų mylimos sporto šakos labui“, – sakė A. Sabonis.

M.Balčiūnas teigė, kad priimti sprendimą jį paskatino A.Sabonio ryžtas likti Lietuvos krepšinio federacijoje.

„Šią savaitę intensyviai ieškojome susidariusios situacijos sprendimo, analizavome įvairius variantus. Apsisprendžiau, kai A.Sabonis sutiko likti Lietuvos krepšinio federacijoje. Tai buvo lemiamas veiksnys man priimant sprendimą. LKF palieku stipria, stabilia, profesionalia organizacija, džiaugiuosi turėjęs galimybę prisidėti prie jos vystymo ir augimo. Tai buvo nuostabus laikotarpis su profesionaliais, krepšinį mylinčiais žmonėmis. Esu dėkingas Vladui Garastui, kuris man atvedė į federaciją, džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dirbti su A.Saboniu, esu dėkingas LKF vykdomojo komiteto nariams ir krepšinio bendruomenei už supratimą ir palaikymą net ir pačiomis sudėtingiausiomis akimirkomis. Krepšinis ir toliau bus labai svarbi mano veiklos ir gyvenimo dalis“, – teigė M. Balčiūnas.

LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas savo ruožtu sprendimo palikti LKF nepakeitė. „Aš dirbsiu su Kauno „Žalgirio“ komanda, o darbai su federacija bent jau iki kitos vasaros nutraukiami. Manau, jog savo darbą atlikau gerai, įgijau daug patirties ir kas čia žino, galbūt kada vėl turėsiu galimybę prisidėti prie federacijos bei rinktinės. Laikas parodys“, – 15min.lt sakė P. Motiejūnas.

Pasibaigus sidabro medaliais vainikuotam Europos krepšinio čempionatui Slovėnijoje, praėjusią savaitę netikėtai sprogo LKF pykčių pūlinys.

Po praėjusį trečiadienį vykusio LKF Vykdomojo komiteto posėdžio iš užimamų pareigų pasitraukti panoro LKF prezidentas Arvydas Sabonis, viceprezidentas A.Guoga, vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas ir durimis garsiai trinktelėjęs vyriausiasis nacionalinės rinktinės treneris J. Kazlauskas.

Nors iš pradžių A. Sabonis dėl griūties federacijoje kaltino Lietuvos krepšinio komandą ir trenerius per pirmenybes neva spaudusią šalies žiniasklaidą, tačiau po to pripažino, kad nenori dalyvauti vidinėse intrigose. Tuo tarpu treneris J. Kazlauskas pareiškė, kad dėl griūties kaltina federacijos generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną, kuris esą kenkė rinktinei.

Atsisakius savo pareigų M. Balčiūnui, nereikės rengti neeilinio LKF asamblėjos susirinkimo – mat federacijos vadovybė ir prezidentas lieka savo poste. LKF vykdomasis komitetas, sudarytas iš 18 asmenų, galės išsirinkti ir paskirti naują LKF generalinį sekretorių.