Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Sočio žiemos olimpinių žaidynių kandidatų sąraše – devyni sportininkai

Iki Sočio žiemos olimpinių žaidynių likus 121 dienai, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) patvirtintame šalies olimpinės rinktinės kandidatų sąraše – devyni sportininkai.

Iki Sočio žiemos olimpinių žaidynių likus 121 dienai, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) patvirtintame šalies olimpinės rinktinės kandidatų sąraše – devyni sportininkai.

Lietuvos biatlonininkai ir slidininkai jau yra iškovoję po du olimpinius kelialapius – vieną vyrams ir vieną – moterims. Jie federacijų teikimu turėtų atitekti jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvausiančiai biatlonininkei Dianai Rasimovičiūtei ir Sočyje debiutuosiančiam Tomui Kaukėnui bei slidininkams Ingridai Ardišauskaitei ir Vytautui Stroliai.

Kalnų slidininkai turi vieną vietą vyrams ir tikisi dar vieną iškovoti moterims. Potencialūs kelialapių savininkai – Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė. Dėl olimpinės vietos lapkritį kovas pradės ir perspektyviausia šalies greitojo čiuožimo atstovė Agnė Sereikaitė.

„Manau, rinktinėje turėsime daugiausiai septynis, mažiausiai – šešis. Tradiciškai nuo 1992 metų mūsų komanda nedidėja. Ji yra tokia – tarp 6–8. Be abejo, viliamės, kad turėsime kuo didesnę komandą, bet mes visi puikiai žinome situaciją dailiajame čiuožime“, – teigė LTOK referentė žiemos sporto šakoms Vida Vencienė.

Olimpinį kelialapį jau turinti šokėjų ant ledo pora Deividas Stagniūnas ir Lietuvos pilietybės išimties tvarka negavusi Isabella Tobias vis dar viliasi dalyvauti Sočyje. Pasak šalies dailiojo čiuožimo federacijos vadovės Lilijos Vanagienės, planuojama lapkritį dar kartą teikti prašymą dėl pilietybės suteikimo išimties tvarka. Viltis rusena ir dėl čiuožėjos Ingos Janulevičiūtės, kuri per plauką liko nuo olimpinio kelialapio ir yra pirmoji atsarginių sportininkių sąraše.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas aukščiausias vieta Sočyje kol kas planuoja Dianai Rasimovičiūtei (10–20 vieta) ir Agnei Sereikaitei (20–25 vieta). Pastaroji sportininkė lapkritį dviejuose greitojo čiuožimo trumpuoju taku pasaulio taurės etapuose Italijoje ir Rusijoje tikisi iškovoti olimpinius kelialapius visose trijose – 500, 1000 ir 1500 metrų – distancijose. Nuo 2010 m. Čekijoje besitreniruojanti daugkartinė Europos jaunimo čempionė šiemet pirmuose dviejuose pasaulio taurės etapuose gerino asmeninius rekordus ir net keturis kartus pateko į stipriausiųjų dvidešimtukus.

„Jaučiau labai didelį spaudimą ir gal ne visai pasitikėjau savo jėgomis, bet po šių [Pasaulio] taurės etapų tikiu ir matau, kad galiu tai įvykdyti ir tiesiog dabar ramiau treniruojuosi, nes pasitikiu savimi. [...] Jeigu būtų šie kvalifikaciniai etapai, tai būčiau patekusi į visas tris distancijas į olimpiadą. [...] Norėtųsi užimti daug aukštesnę vietą negu man yra planuojama“, – sakė Europos jaunimo čempionė Agnė Sereikaitė.

Galutinė Lietuvos olimpinė rinktinė turėtų būti patvirtinta sausį. Prieš ketverius metus Vankuveryje mūsų šaliai atstovavo šeši sportininkai. Tik viena iš jų – D. Rasimovičiūtė – tęsia sportinę karjerą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi