Sportas

2015.09.08 13:45

Šiauliuose vyks Federacijos taurės II grupės turnyras

ELTA2015.09.08 13:45

2014 metų neoficialaus pasaulio moterų teniso komandų čempionato – Federacijos taurės (Fed Cup) varžybų – II grupės Europos/Afrikos zonos turnyras bus surengtas kitų metų balandžio mėnesį Šiaulių teniso mokykloje.

2014 metų neoficialaus pasaulio moterų teniso komandų čempionato – Federacijos taurės (Fed Cup) varžybų – II grupės Europos/Afrikos zonos turnyras bus surengtas kitų metų balandžio mėnesį Šiaulių teniso mokykloje.

Turnyre dalyvaus Bosnijos ir Hercegovinos, Egipto, Gruzijos, Juodkalnijos, Lichtenšteino, Pietų Afrikos Respublikos (PAR), Suomijos ir Lietuvos komandos.

„Džiaugiuosi, kad Tarptautinė teniso federacija patikėjo mums surengti šias varžybas. Niekada neabejojau mūsų gebėjimais surengti tokio lygio teniso šventę. Vienintelis kiek nerimauti vertęs dalykas buvo mūsų siūlymas rengti varžybas ant kietos dangos. Juk tuo metu Europoje jau bus prasidėjęs grunto sezonas. Visgi Tarptautinė teniso federacija sutiko su mūsų pasiūlymu“, – sakė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas.

Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas teigė, kad balandžio mėnesį Šiauliuose vyks didelė teniso šventė: „Puikiai pamenu sujudimą, kuris buvo apėmęs Šiaulius per šiemet pas mus vykusias Deviso taurės varžybas tarp Lietuvos ir Kipro komandų. Tikiu, kad šiauliečiai ne mažiau karštai ir aktyviai palaikys ir mūsų tenisininkes“.

Federacijos taurės varžybos Šiaulių teniso mokykloje vyks balandžio 16–19 dienomis. Aštuonios komandos burtų būdu bus suskirstytos į dvi grupes. Pajėgiausios grupių rinktinės tęs kovas dėl pateikimo į I grupę, o dvi silpniausios komandos iškris į III grupę.

Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė sakė, kad žiūrovų palaikymas gali tapti svarbiu faktoriumi siekiant kelialapio į aukštesnę varžybų grupę.

„Suprantama, kol kas anksti kalbėti tiek apie mūsų komandos sudėtį, tiek apie varžoves. Šiemet Juodkalnijoje vykusiame turnyre likome per žingsnį nuo vieno iš dviejų kelialapių, tad kodėl gi dėl jo nepakovojus čia, Lietuvoje? Ypač jei pavyks suburti draugišką, darbščią ir atstovauti Lietuvai trokštančią komandą“, – sakė E. Liachovičiūtė.

Anot Lietuvos rinktinės kapitonės, komandos lyderės vaidmenį ji yra numačiusi skirti pirmajai Lietuvos raketei Linai Stančiūtei: „Lina yra pats geriausias pavyzdys mūsų jaunimui. Ji nė karto neatsisakė padėti Lietuvos rinktinei Federacijos taurės varžybose. Iš Linos niekuomet negirdėjau jokių pasiteisinimų apie suplanuotus turnyrus, traumas ar nuovargį. Lietuvos rinktinėje ji debiutavo būdama keturiolikos ir nuo tada už Lietuvą jau sužaidė 56 mačus“.