Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinę rungtynėse su Latvija tenkins tik pergalė

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pirmadienį susirinko Vilniuje. Per artimiausią savaitę lietuvių laukia paskutinės dvejos rungtynės 2014 m. Pasaulio čempionato atrankoje. Spalio 11 dieną su Latvija, o po keturių dienų su Bosnija ir Hercegovina.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pirmadienį susirinko Vilniuje. Per artimiausią savaitę lietuvių laukia paskutinės dvejos rungtynės 2014 m. Pasaulio čempionato atrankoje. Spalio 11 dieną su Latvija, o po keturių dienų su Bosnija ir Hercegovina.

Saugas neatvyks dėl traumos

Į rinktinės stovyklą sostinėje pirmadienį susirinko 22 futbolininkai. Dar du – Rusijos klubams atstovaujantys gynėjas Tomas Mikuckis ir vartininkas Giedrius Arlauskis prie komandos prisijungs vėliau.
Rinktinei negalės padėti saugas Arvydas Novikovas. 22 metų saugą po patirto sužeidimo rugsėjį dvikovoje su Latvija kamuoja traumos, dėl kurių žaidėjas pastarąjį mėnesį nerungtyniavo Vokietijos antrojoje Bundeslygoje.

Snaiperis sulaukė savo šanso

Pirmą kartą prie nacionalinės rinktinės prisijungė „Sūduvos“ saugas Nerijus Valskis ir jaunasis „Atlanto“ puolėjas Donatas Kazlauskas.

„N. Valskis – rezultatyviausias Lietuvos čempionato žaidėjas, todėl jo pakvietimas savaime aiškus. D. Kazlauskui norime padėti kaip žaidėjui. Treniruotės su nacionaline rinktine jam padės ateityje į jį ją įsilieti“, – aiškino laikinasis treneris Igoris Pankratjevas.

„Labai ilgai laukiau pakvietimo ir pagaliau sulaukiau. Esu labai patenkintas, – teigė E. Valskis. – Bandysiu įrodyti, kad galiu gerai žaisti ne tik klube, bet ir rinktinėje. Sieksiu save realizuoti, padėti kuo galėdamas.“

Tenkins tik pergalė

Lietuviai iki penktadienio rungtynių su Latvija turi keturias dienas treniruotėms. „Dienų visada būna per mažai. Laukia sunkus darbas. Esame numatę ir teorinius ir praktinius užsiėmimus. Pagrindinį dėmesį skirsite taktikai, – sakė I. Pankratjevas. – Dabar galvojame tik apie rungtynes su Latvija. Patys suprantate, jog šiose rungtynėse tenkins tik pergalė.“

Pasak gynėjo Tado Kijansko, artimiausios dvejos rungtynės įpareigoja dėl savų žiūrovų. „Dėl to norime kuo geriau pasirodyti. Turime reabilituotis už pralaimėjimą Latvijoje ir pasiekti revanšą. Manau, kad Lietuvos rinktinė stipresnė, tačiau reikia tą įrodyti aikštėje“, – kalbėjo T. Kijanskas.

„Mums nereikia žiūrėti į varžovus, reikia žiūrėti į save, – tikino N. Valskis. – Namie žaidžiant reikia laimėti. Manau esame stipresni, bet reikia išeiti į aikštę ir tai įrodyti.“

Rungtynės tarp Lietuvos ir Latvijos vyks penktadienį, nuo 18 val. 30 min. Vilniuje, LFF stadione.