Sportas

2015.09.08 13:45

Būsimo Lietuvos krepšinio federacijos prezidento paieška prasidėjo – kas juo taps?

Šventa vieta laisva nebūna – vos tik Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis pranešė apie pasitraukimą iš pareigų, dalis sporto visuomenės pradėjo žvalgytis: kas galėtų pakeisti žmogų, kurio ūgiui ir autoritetui visuomenėje mažai kas gali prilygti.a

Šventa vieta laisva nebūna – vos tik Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis pranešė apie pasitraukimą iš pareigų, dalis sporto visuomenės pradėjo žvalgytis: kas galėtų pakeisti žmogų, kurio ūgiui ir autoritetui visuomenėje mažai kas gali prilygti.

„Lietuva ir krepšinis prarado idealų prezidentą visomis prasmėmis: Arvydo įtaka ir pagalba, sprendžiant šalies krepšinio reikalus bei reklamuojant šalį, buvo milžiniška“, – 15min.lt konstatavo taip pat atsistatydinęs LKF viceprezidentas Antanas Guoga.

Tiek A.Guoga, tiek ir dalis kitų su sportu susijusių žmonių krepšinio užkulisiuose jau įvardijami kaip galimi kandidatai į LKF prezidento postą. Neoficialiai teigiama, kad LKF vadovo kėdę turėtų užimti verslo pasaulio žmogus, nes tokių sporto autoritetų, kaip A.Sabonis, šalyje daugiau nėra.

„Aš neįsivaizduoju savęs tokiose pareigose. Tikrai – ne, aš nekandidatuosiu į Krepšinio federacijos vadovo kėdę. Ar mane būtų galima įkalbėti – taip pat neigiamas atsakymas“, – pareiškė A.Guoga. Jis suka į politiką – bandys patekti į Europos Parlamentą.

Po A.Sabonio atsistatydinimo, neformaliuose krepšinio pasaulio žmonių susitikimuose jau kelis kartus buvo paminėta ir buvusio LKF prezidento bendražygio Lietuvos krepšinio rinktinėje – Šarūno Marčiulionio – pavardė.

Jis buvo įvardijamas kaip vienas realiausių kandidatų perimti LKF vairą.

„Šiuo klausimu nediskutuoju. Toks būtų mano atsakymas“, – 15 min.lt kalbėjo garsus praeityje krepšininkas, o dabar verslininkas Š.Marčiulionis.

Tarp galimų kandidatų, kurie galėtų iš A.Sabonio perimti vadovavimą LKF, neoficialiai yra minimi ir verslininkai – „Kauno grūdų“ bendrovės vadovas Tautvydas Barštys, dabar plaukimo federacijai vadovaujantis kelių ženklinimo bendrovės „Biseris“ savininkas Tomas Kučinskas bei Klaipėdos terminalo grupės savininkas Zigmas Petrauskas.

Tiesa, neoficialiai kalbama, kad T.Barščiui vadovauti LKF galėtų sutrukdyti silpnokas užsienio kalbų žinojimas.

Po spalio 2-ąją pasibaigusio Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto pasitarimo, kuriame ir subyrėjo federacijos vadovybė – atsistatydinimo pareiškimus pateikė A.Sabonis, viceprezidentas A.Guoga, vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas ir rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, buvo nemažai kalbų, jog prezidento vietą turėtų užimti vienas iš vykdomojo komiteto atstovų. Jų iš viso buvo aštuoniolika.

Naujai LKF vadovybei teks vėl rinkti naujus vykdomojo komiteto atstovus. Kandidatu nuo vykdomojo komiteto neoficialiai buvo įvardintas ir LKF viceprezidento pareigas federacijoje einantis buvęs LKL prezidentas Šarūnas Kliokys.

„Kuo daugiau kandidatų, tuo geriau – vadinasi, neeilinio LKF rinkimų susirinkimo delegatai turės iš ko rinktis“, – teigė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Jis tikino jokių pavardžių negalintis įvardinti, nes prabėgo per mažai laiko, o jokių piliečių prašymų įregistruoti kandidatu į prezidentus Krepšinio federacija nėra gavusi.

15min.lt šaltinių teigimu, greičiausiai LKF prezidento bus ieškoma Kaune, nes neseniai federacijos būstinė persikėlė iš Vilniaus į Kauną ir vargu, ar naujam vadovui iš kito miesto bus patogu važinėti į laikinąją sostinę.

„Patikėkite, jei atsirastų labai geras kandidatas, sakysime, Pasvalyje, jam tapus prezidentu būstinę perkeltume į Pasvalį. Nematau problemos ir nereikia prisirišti prie vietos“, – sakė M.Balčiūnas.